Basketbalisti 1. BKD zostrelili lídra tabuľky

V šiestom kole druhej basketbalovej ligy skupina Východ sa odohral šláger v michalovskej telocvični GPH, kde dovtedy tretí tím tabuľky 1. BKD Michalovce privítal lídra Investor Kings Bardejov. V zápase sa nakoniec podarilo zvíťaziť domácim, ktorí po triumfe 70:58 (44:29) zosadili dovtedajšieho lídra tabuľky a tú vedú spoločne s tímom Dastet Krompachy. Michalovčania sa najbližšie predstavia na pôde Sabinova, doma ich budeme môcť vidieť počas víkendu 23. - 24. novembra, kedy privítajú celok Humenného. Najbližší víkend však doma uvidíme ženské družstvo 1. BKD Michalovce, ktoré v sobotu 16. novembra o 17.00 privíta družstvo Tydamu Košice.

1.BKD Michalovce - Investor Kings  Bardejov 70:58 (44:29)
Štvrtiny (22:18, 22:11, 16:11, 10:18 )
Strelci: Janošov a Mižák po 17, Kováč 16, Maškulík 8, V. Miterpák 7, Holda 3, Kostovčík 2
Doskoky: Mitterpak 9, Janošov 6
Zisky: Janošov 6, Holda a Mitterpák po 5

Prezident  1. BKD Ladislav Janošov: „V priamom súboji sa stretli dve vedúce družstvá tabuľky. Ambiciózny Bardejov, v ktorého drese sa predstavil aj moderátor TV Markíza Peter Varinský, podal výborný výkon a zápas tak priniesol všetko, čo takéto stretnutia prinášajú.  Naše družstvo začalo celkom dobre a po niekoľkých minútach sme viedli 12:5. Bolo to hlavne preto, že sme hrali rozvážne a skórovali vždy z pripravených pozícii. Hostia sa však nevzdávali a v prvej štvrtine desaťbodovou šnúrou otočili výsledok z 14:6 a 14:16. Aj napriek tomu sme prvú štvrtinu vyhrali o štyri body – 22:18. Najlepší basketbal sme hrali v druhej štvrtine, kde sme súpera nepustili prakticky do ničoho. Chlapci získavali lacné lopty a dosahovali pomerne ľahké koše. Hostia nás dokázali zastavovať iba za cenu faulu a aj preto sme dosiahli polčasové päťnásťbodové vedenie. Aj druhý polčas sme začali sústredene a v úvode tretej štvrtiny sme dokonca viedli už o dvadsať bodov. Už počas tretej štvrtiny sa postupne zvyšovala u hostí nervozita, ktorá sa prejavila aj na našom družstve, hoci sme v tomto čase viedli o dvadsať bodov. Posledná štvrtiny vôbec nebola jednoduchá. Keď sa vyfauloval jeden z rozhodujúcich hráčov hostí Lábik, zdalo sa, že zápas v pohode dotiahneme do víťazného konca. Hostia však kontrovali troma trojkami a v polovici posledného dejstva sa priblížili na nebezpečných desať bodov. K tomu sme im pomohli aj my, svojou benevolentnou obranou, no záver sme nakoniec zvládli a na svoje konto si tak pripísali cenné dvanásťbodové víťazstvo.“