Dorastenky Iuventy doma úspešné

Svoje domáce zápasy deviateho kola najvyšších dorasteneckých súťaži odohrali dorastenky Iuventy Michalovce, ktoré privítali celky ŠŠK Prešov. A darilo sa obom. Staršie dorastenky zvíťazili 32:23 (12:10), mladšie si s Prešovom poradili po výsledku 29:25 (16:9). Dorastenecké výbery Iuventy sa najbližšie predstavia v Bytči, doma ich uvidíme v sobotu 1. decembra, kedy privítajú družstvá Bernolákovej Košice.

STARŠIE DORASTENKY

Zápas dvoch popredných tímov tabuľky priniesol na dorastenecké pomery kvalitnú hádzanú. Úvod vyšiel lepšie michalovskej Iuvente, ktorá sa v prvej pätnásťminútovke ujala vedenia 5:3 na čo tréner hostí Roman Lamač (v minulosti viedol aj michalovskú Iuventu) zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže tie otočili skóre vo svoj prospech a trikrát sa ujali jednogólového vedenia (6:5, 7:6, 8:7). Iuventa ale od stavu 7:8 zaznamenala štyri góly v rade a po presnom zásahu Habánkovej vyhrávala v 26. minúte 11:8. Hostkám sa v závere prvého polčasu podarilo skorigovať vedenie Iuventy na rozdiel dvoch gólov - 12:10. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie michalovskej Iuvente, ktorá úvodnú trinásťminútovku vyhrala 8:5 a ujala sa tak vedenia 20:15, na čo tréner hostí zareagoval ďalším oddychovým časom. Ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže po rýchlom brejku a presnom zakončení Tabakovej vyhrávali zverenky Františka Urbana v 45. minúte 23:17 a v 52. minúte po góle Nagyovej už viedli dokonca o osem gólov - 28:20. Komfortný viacgólový náskok si Michalovčanky udržali až do konca zápasu, v ktorom nakoniec zvíťazili o deväť gólov 32:23.

Michalovce - Prešov 32:23 (12:10)

Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Čiiljak ml. a Šimko - 120 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Hurčíková, Kolesárová - Lešková 2, Dziurová, Habánková 11/4, Chorovská 1, Kocanová, Kišíková 1, Tabaková 4, Danková 4, Nagyová 7, Barátová, Ščerbáková 2.

MLADŠIE DORASTENKY

Úvodné dejstvo zápasu sa odohrávalo podľa nôt domáceho celku. Ten síce v úvode prehrával 0:1 aj 1:2, no od momentu, kedy Solárová upravila na 3:2, bola vo vedení iba Iuventa. Tá sa v trinástej minúte ujala po presnom zásahu Barátovej vedenia 7:3 a lavička hostí na tento stav zareagovala oddychovým časom. Domáce hádzanárky ale nezastavil ani ten a gólom Eftleschovej vyhrávali v 27. minúte už rozdielom ôsmych gólov - 16:8. Hostkám sa v záverečných sekundách podarilo polčasové skóre už len skorigovať na 16:9. Ani druhé dejstvo výraznejšiu zmenu neprinieslo. Polčasové sedemgólové vedenie si domáce hráčky udržiavali aj v 35. minúte, kedy Bajčiová dávala na 18:11, ako aj o päť minút neskôr, keď Barátová premeneným sedemmetrovým hodom upravila na 21:14. Hosťujúce hráčky ale využili slabšiu chvíľku Iuventy a v 44. minúte sa šnúrou troch gólov priblížili na rozdiel štyroch gólov -  21:17 a v 51. minúte bol po góle Puzderovej rozdiel v skóre dokonca dvojgólový - 23:21. Domáce hádzanárky ale drámu nepripustili, tesné vedenie udržali až do konca zápasu, v ktorom nakoniec triumfovali o štyri góly - 29:25.

Michalovce - Prešov 29:25 (16:9)

Pok. hody: 7/3 - 5/3, vylúčené: 1-1 . Rozhodovali: Čiiljak ml. a Šimko - 80 divákov.

IUVENTA: Muliková, Babincová - Dilíková, Kostovčíková, Polláková, Solárová 5, Michalková 1, Soročinová, Paľová 2, Bajčiová 5, Barátová 4/2, Mašlanková, Eftleischová 4, Grobelníková 1, Štefanková, Kocaníková 7/1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 16.11.2013 20:47:09