Fantázia. Iuventa Michalovce postupuje do osemfinále Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce síce prehrali na pôde slovinského RK GEN-I Zagorje v odvete tretieho kola Pohára EHF 21:27 (9:14), no po domácej výhre 31:24 sa nakoniec teší z postupu medzi šestnásť najlepších v európskom pohári č. 3 slovenský majster. Zverenky trénera Jána Packu čaká ešte v priebehu nasledujúceho týždňa dohrávaný súboj deviateho kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) v Partizánskom, ktorý je na programe pred televíznymi kamerami Slovak Sport v piatok 22. novembra 2013 o 18.00 hod.

Takmer do posledného miesta zaplnená hala hnala v prvom polčase domáce hráčky k znižovaniu sedemgólového manka z prvého zápasu. Skóre stretnutia otvorila z pokutového hodu domáca Ugrinová, na ktorej presný zásah odpovedala v druhej minúte Rebičová. Zagorje viedlo v úvode ešte aj 2:1, no Iuventa kontrovala dvoma presnými zásahmi a v 5. minúte sa po presnej strele Trehubovej ujala vedenia 3:2. Domáce hádzanárky ale následne zaznamenali tri presné zásahy a po rýchlom brejku a presnom zakončení Janji Rebolj vyhrávali v 10. minúte 6:3. Michalovčanky sa v tomto čase presadzovali cez prehustenú obranu Zagorja len veľmi ťažko a ich osemminútové čakanie na strelný gól ukončila v trinástej minúte Rebičová – 6:4. O štyri minúty neskôr však najskôr premenenou sedmičkou dávala Ugrinová na 9:5 a keď sa gólom uviedla aj Janja Rebolj, domáce hádzanárky vyhrávali v 18. minúte rozdielom piatich gólov 10:5, a tréner Ján Packa si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže po dvoch rýchlych protiútokoch a presnom zakončení Szollosiovej bol v 23. minúte stav 11:9 a po oddychovom čase siahol aj domáci lodivod. Jeho slová takisto padlo na úžitok, pretože Iuventa už do konca prvého dejstva neskórovala a domáce hráčky troma gólmi v rade opäť získali polčasové päťgólové vedenie – 14:9.

Domácim hráčkam vyšiel aj úvod druhého dejstva a už v 33. minúte zmazali zásluhou Ugrinovej sedemgólové manko z prvého zápasu – 16:9. O päť minút neskôr už boli na postupovom koni Slovinky, keď po góle Ugrinovej vyhrávali 18:10 a so slovenským majstrom to nevyzeralo najlepšie. Iuventa sa ale spamätala a v 46. minúte po presnej strele Rebičovej prehrávala už iba o päť gólov - 20:15. V týchto momentoch držala Iuventu nad vodou svojimi zásahmi brankárka Gubíková a po jej ďalšom úspešnom zákroku a rýchlom protiútoku Trehubovej bol stav 20:16, a lavička domácich zareagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže po góle strelecky aktívnej Rebičovej slovenský majster prehrával sedem minút pred koncom iba 21:18. Domáce hráčky tlačené zaplnenou halou (a nielen ňou) sa však nevzdávali a po premenenej sedmičke Ugrinovej bol 120 sekúnd pred koncom rozdiel v skóre opäť šesťgólový – 26:20. Následne však gólovo odpovedala Szollosiová a keďže po jej presnom zásahu sa podarilo Zagorju skórovať už iba raz, po prehre 21:27 sa z postupu medzi šestnásť najlepších tímov radovala michalovská Iuventa.

Zagorje - Michalovce 27:21 (14:9)

Pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčené: 4 - 4, navyše ČK: 60. Ljubaš (Zagorje, za hrubý faul). Rozhodovali: Miščuk a Rožkov (obaja Ukrajina) - 600 divákov.

RK GEN-I: Pikl, Perič, Zubak - Bratec, Ferfolja, Golcar, Gregorc, Jeglic, Ljubas 8, Mitrusevska 2, Mrmolja 2, Oklescen, Rebolj 5, Ugrin 10/6, Valjavec.

IUVENTA: Gubiková, Medveďová - Kiridžič, M. Holešová, Piskayová, Markovič, Szöllösiová 5, Rebičová 9, Gerič, Horňáková 1, Wollingerová, Olšovská, Trehubova 5/2, Kovaličková 1.

Uverejnené: 17.11.2013 20:39:35