Mestská florbalová liga

I. ročník mestskej florbalovej ligy o pohár primátora mesta Michalovce sa dostal do svojej polovice. V najbližších týždňoch čakajú na jednotlivé družstvá odvetné zápasy.

V 4. kole patril medzi zaujímavé zápasy duel medzi Tigrami Zalužice a Sales. Vo vyrovnanom zápase nakoniec ťahali za kratší koniec povrazu hráči Salesu. Napriek tomu, že praktický celý zápas viedli, v poslednej tretine povolili. Vlastnými chybami v obrane sa pripravili o vedenie. Hráči Zalužíc dokázali vyrovnať  a v závere ešte streliť dva rýchle góly, čo im zabezpečilo víťazstvo.  V 5.kole privítalo na domácej palubovke družstvo V. Kapušian hráčov Dream teamu. V pomerne vyrovnanej prvej tretine mali navrch hráči Dream teamu a vyhrali ju v pomere 4:2. V druhej tretine jasne dominovali a zvýšili svoj náskok na 8:2. V tretej tretine trocha povolili, inkasovali 4 góly, ale rovnaký počet dokázali vsietiť aj do súperovej brány.

III. regionálna liga mužov vo florbale

Florbalový klub Michalovce sa prihlásil do 3. regionálnej ligy mužov, ktorá je organizovaná Východoslovenským florbalovým zväzom.  Postupne si systémom doma/vonku zmerajú sily s celkami zo Sabinova, Prešova a Trebišova. Celkovo odohrajú 6 zápasov. Z toho 3 zápasy doma v mestskej športovej hale v Michalovciach pri zimnom štadióne. Svoj historický prvý zápas hráči FBK Michalovce odohrajú už v sobotu 20. marca o 11:00 v Prešove. Hneď na druhý deň 21. marca sa stretnú doma o 8:30 s celkom FBC Mladosť Trebišov. Účinkovanie v 3. lige bude pre hráčov Michaloviec  ich vôbec prvé vystúpenie na súťaži oficiálne organizovanej pod hlavičkou florbalového zväzu. Hráči budú najmä získavať nové skúsenosti, ale veria, že sa im podarí súperov potrápiť.

Zostava FBK Michalovce: Puchír, Ondič, Stripai, Kadlec, Kolesár, Choma, Moravec, Adam, Ženčák, Milkovič, Štefan, Sabol, P. Matina, T. Matina, Zuhan, Mikuš, Zajac, Dufinec, Tóth, Bartoš, Kostovčík.