Utrápená výhra Iuventy nad Porubou

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri desiateho kola spoločnej slovensko-českej WHIL nad DHC Sokol Poruba tesne 28:27, hoci do polčasu prehrávali rozdielom štyroch gólov 12:16. Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcom stretnutí 11. kola WHIL predstavia v sobotu 11. januára 2014 o 18.00 hod. v Jindřichovom Hradci. Doma ich uvidíme až o tri týždne v nedeľu 26. januára 2014, kedy o 17.30 privítajú DHK Zora Olomouc.

Zemplínčanky pokropené víťastvom v Slovenskom pohári nastupovali na zápas proti Porube v úlohe favorita, no tú v prvom dejstve nepotvrdili. Počas celej prvej tridsaťminútovky totiž ťahali za kratší koniec. Viedli akurát v úvode po dvoch góloch Trehubovej 2:1, odvtedy celý čas len doťahovali náskok súpera. Keď v 14. minúte skórovala Minarčíková na 4:8, tréner Ján Packa si zobral oddychový čas. Ani ten ale jeho zverenky neprebudil k lepšiemu výkonu. V 16. minúte síce hostky pribrzdila červená karta Bělohobkovej, no v 20. minúte viedli po presnom zásahu Rechtorisovej už o päť gólov - 6:11. Vlajku Iuventy držala hore ako - tak Tatiana Trehubová, ktorá v 24. minúte upravila na 9:12, záver prvého polčasu však vyšiel lepšie hosťujúcej Porube. Tá dvoma gólmi Rechtorisovej v rade vyhrávala v 29. minúte 14:9. V záverečnej minúte Hrbková dala na 16:11, posledné slovo ale patrilo domácej Tobiašovej, po ktorej presnom zásahu v záverečných sekundách bol polčasový stav 12:16.

Ani úvodné minúty druhého polčasu zmenu skóre neprinášali. V 32. minúte viedla Poruba zásluhou Poznarovej 17:12. Ďalšiu päťminútovku však vyhrala Iuventa 5:2 a po góle Szöllösiovej bol v 37. minúte rozdiel v skóre iba dvojgólový - 17:19. Iuventa sa konečne zobudila a hlavne vďaka gólom Rebičovej ukrajovala z náskoku Poruby. Po presnom zásahu tejto michalovskej strelkyne v 39. minúte bol rozdiel v skóre už iba jednogólový (19:20) a lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Hneď po ňom dvakrát presne trafila Uhráková (19:22), no už o niekoľko sekúnd bolo po presnej strele Horňákovej opäť o gól - 21:22. Taký istý gólový rozdiel bol po presnom zásahu Rebičovej aj v 52. minúte - 24:25. V tomto momente zapla najlepšia michalovská hráčka na palubovke Trehubová, po ktorej dvoch góloch v 53. minúte sa Iuventa po druhýkrát v stretnutí ujala vedenia - 26:25 a to už z rúk nepustila. Minútu pred koncom po ďalšom góle Trehubovej už vyhrávala o dva góly 28:26 a bolo jasné, že tento duel dotiahne do víťazného konca. V samom závere sa už podarilo Porube Rechtorisovou iba skorigovať na konečných 28:27, no treba povedať, že hostky si za predvedený výkon minimálne bod v tomto zápase zaslúžili.

Michalovce - Poruba 28:27 (12:16)

Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 2, navyše ČK: 16. Bělohobková (Poruba za hrubý faul). Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 900 divákov.

IUVENTA: Zykova, Medveďová - Kiridžič 4, M. Holešová 1, Markovič, Szollosiová 1, Rebičová 8, R. Vargová, Horňáková 2, Tobiašová 3, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 9/1, Kovaličková.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Mýlková, Lešková, Šviráková, Poznárová 3, Hrbková 7/2, Adámková 2, Rechtorisová 4, Minarčíková 6, Poláchová, Bělohobková 3, Révajová, Uhráková 2.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 04.01.2014 20:03:49