Vranovčanky v Michalovciach podľahli lídrovi

Posilnená rezerva Iuventy v Chemkostav aréne nestačila na vedúci celok druholigovej tabuľky a Topoľčanom podľahla nečakane vysoko 25:34 (14:19), čím si Vranov nad Topľou de facto pochoval nádej na postup do prvej ligy.

MŠK Vranov nad Topľou je od tejto sezóny farmou michalovskej Iuventy, nuž sa oba kluby dohodli, že zápas štrnásteho kola druhej ligy proti doposiaľ suverénnemu lídrovi z Topoľčian odohrajú v Chemkostav aréne. Z interligového kádra Iuveny mali vybavené hosťovanie M. Kožuchová, Z. Hollá, T. Tregubovová a Z. Piskayová, ktoré však z rôznych príčin nemohli nastúpiť, a tak mohol tréner vranovskej rezervy Vít Teleky počítať len so službami spojok Kvetkovej a Ukrajinky Bachirevovej. Vo vranovskom kádri sa však objavilo viacero bývalých hráčok Iuventy, spojky I. Valisková, M. Šestáková a M. Vancová (Horváthová) ako aj pivotka V. Schwantnerová.

Skóre otvorila domáca Kvetková, ale húževnaté Topoľčany dokázali zakaždým odpovedať. Keďže Vranovčanky slabúčko bránili, dostali sa hostky do vedenia a vďaka skvele chytajúcej brankárke Satinovej sa im v 20. minúte podaril prvý väčší trhák (10:15). S rozdielom piatich gólov sa skončil aj prvý polčas (14:19). Na začiatku druhého dejstva zastihla vranovské hráčky veľká smola v koncovke, keď za úvodných šestnásť minút dokázali skórovať z hry iba raz, čo Topoľčany využili na rozhodujúci únik (17:27). Rozhodujúcim faktorom bola hra v obrane a najmä výkony brankárok, keďže vranovská M. Dobranská nechytila ani štvrtinu toho, čo topoľčianska I. Satinová. Niet sa však čo diviť, táto skúsená brankárka je bývalou reprezentantkou Slovenska, v drese Banskej Bystrice majsterkou Slovenska a takisto aj finalistkou Pohára EHF v roku 1998.

Vranov nad Topľou - Topoľčany 25:34 (14:19)

Pred 250 divákmi rozhodovali Piskay a Harman. Vylúčené: 4:4.

VRANOV: M. Dobranská - M. Frontová 1, Valisková, Šestáková, Markušová 3, V. Frontová 1, Ľ. Dobranská 1, Kačurová 1, Brehovská 1, Schwantnerová 3, Kvetková 5, Vancová, Bachirevová 9.

TOPOĽČANY: Satinová, Švecová - A. Schwarzová 5, Pavolková 2, Červinková 1, Gogová 15, Spolníková 1, J. Schwarzová, Májiková 2, Fikselová 3, Bónová 5.