Tirpákova premiéra na výbornú - Dukla zdolala P. Bystricu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 37. kola I. hokejovej ligy nad tímom HK 95 Považská Bystrica 6:2 a nový lodivod Peter Tirpák tak zaznamenal víťaznú premiéru. Dva góly zaznamenal kapitán Richard Šechný, po jednom presnom zásahu pridali Maroš Žemba, Tomáš Stríž, Martin Drotár a Peter Cmorej. Zemplínčania sa najbližšie predstavia v Spišskej Novej Vsi, doma ich uvidíme opäť v piatok 24. januára, kedy tradične o 17.00 privítajú lídra súťaže z Bardejova.

Michalovčania pod vedením nového trénera Petra Tirpáka nezačali najlepšie. V prvej tretine bola na ich hokejkách jasne vidno nervozita a v úvode za to mohli pykať. V 7. minúte ich však podržal golman Ivan Fedor, ktorý zmaril hosťom dve gólové šance. V 10. minúte Považania zahrávali dvadsaťsedem sekundovú presilovku o dvoch hráčov a Rastislav Slota strelou od modrej otvoril skóre zápasu - 0:1. Na vyrovnanie fanúšikovia nečakali dlho. Už o tri minúty neskôr si totiž na prihrávku Miloša Palovčíka spoza brány nakorčuľoval Maroš Žemba a bolo vyrovnané - 1:1. Od druhej tretiny sa hral útočnejší hokej, čo bola zásluha hlavnej domácich hráčov. Tí si vytvárali viacero dobrých streleckých príležitostí, no hosťujúceho Petra Hričinu nie a nie prekonať. Zákonite teda prišiel trest. V 33. minúte unikol Adrián Palák, obranca Ján Šeliga zatiahol ručnú brzdu a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. To Palák bezpečne premenil (1:2). Inkasovaný gól Duklu nabudil. V 34. minúte inkasoval dvojitý trest za vysokú hokejku hosťujúci Ligas a Dukla jeho faul naozaj potrestala. Najskôr vyrovnal Tomáš Stríž a následne sa pri presilovke o dvoch hráčov presadil Richard Šechný - 3:2. Zemplínčania aj naďalej pokračovali v nátlakovej hre a po spolupráci tretieho útoku, a zakončení Drotára viedla v 39. minúte už 4:2. V tretej tretine už domáci hráči držali zápas pevne v rukách a gólmi Petra Cmoreja a Richarda Šechného zvýšili svoje vedenia na 6:2.

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Góly: 13. Žemba (Palovčík, Hinďoš), 35. Stríž (Majerník, Žemba) pres/1, 36. Šechný (Drotár, Kubát) pres/2, 39. Drotár (Majerník, Čížek), 45. Cmorej (Šechný, Kubát), 56. Šechný (Banovský) pres/1 - 10. Slota (Hriňa, Palák) pres/2, 33. Palák (TS)

Vylúčení: 8:12, navyše Koleda, Hriňa (obaja P. Bystrica) 10. min NESP_H. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Jobbágy, Riš. Divákov: 900.

HK Dukla Michalovce: Fedor - Kubát, Šeliga, Urban, Pástor, Žemba, Petrina – Drotár, Šechný, Banovský – Opatovský, Palovčík, Hinďoš – Čížek, Majerník, Stríž – Megela, Cmorej.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Hriňa, Slota, L. Dubeň, J. Dubeň, Reitmayer – Koleda, Boško, Ižvolt – Palák, Hlinka, Vokulič – Ligas, Kudlej.

Uverejnené: 17.01.2014 20:29:12