Iuventa rozdrvila Olomouc a je znova lídrom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí trinásteho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma nad Olomoucom 41:18 (19:8) a na čele tabuľky vystriedali DHC Sokol Poruba, ktorý však má na konte o dva zápasy viac. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie v rámci 14. kola predstavia v Prahe proti Slavii, tento duel je na programe v nedeľu 2. februára 2014 o 17.00 hod. Následne čaká Zemplínčanky dvojnásobná domáca porcia v osemfinále Pohára EHF proti nemeckému Bayeru Leverkusen. Doma ich vo WHIL uvidíme v stredu 12. februára 2014 o 17.30 hod. proti Duslu Šaľa.

Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili so svojím súperom doslova a do písmena krátky proces. V úvode síce jej hráčky prehrávali 0:2, no potom sa naplno rozbehol domáci gólostroj. Prvýkrát sa zverenky trénera Jána Packu dostali do vedenia v 8. minúte, kedy Rebičová dávala na 4:3, o dve minúty neskôr po presnom zásahu Kiridzičovej už bolo 7:4 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten však Iuventu nezastavil. Tá aj napriek tomu, že v prvom dejstve zahodila sedem čistých gólových príležitostí, každou minútou naťahovala svoj náskok. Už do polčasu sa ujala desaťgólového vedenia, keď v predposlednej minúte prvého dejstva upravila Markovičová na 18:8. Záverečné slovo patrilo v prvom polčase mladučkej Habánkovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 19:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a tréner Ján Packa mohol dať v tomto dejstve príležitosť všetkým hráčkam, ktoré mal k dispozícii. Rozbehnutá Iuventa hneď v úvode po góloch Kovaličkovej s Markovičovou viedla 21:8. Skóre v prospech Iuventy narastalo aj v ďalších minútach. Po góle Rebičovej bolo v 36. minúte 26:9 a lavička Olomouca opäť reagovala oddychovým časom. Po ňom sa dvakrát strelecky uviedla Kovaličková, no a v 40. minúte po presnej strele Trehubovej viedla Iuventa už dvadsaťgólovým rozdielom (29:9). V absolútnom závere stretnutia už tréner Packa poslal na palubovku lavičku, no ani to nič nezmenilo na vysokom víťazstve jeho zvereniek, ktoré gólový rozdiel natiahli až na dvadsaťtri gólov, keď záverečné skóre 41:18 stanovila v poslednej minúte svojím piatym gólom v zápase Veronika Habánková.

Michalovce - Olomouc 41:18 (19:8)

Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 900 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Gubiková, Zykova - Kiridžič 6, M. Holešová 2, Markovič 3, Szollosiová 3, Rebičová 7, R. Vargová, Habánková 5/1, Horňáková, Tobiašová 3, Wollingerová 1, Trehubova 5, Kovaličková 6.

DHK ZORA: Dederlová, Rašková - Ružičková 5/1, Sovová 1, Berová 3, Samcová, Dostálová, Kubáčková 3, Severová, Kalová, K. Salčáková 4/3, Gebre-Selassie 2.