Víťazstvá mužov a kadetiek 1. BK D Michalovce

Počas víkendu pokračovala svojím pätnástym kolom druhá basketbalová liga, skupina Východ. Muži 1. BK D sa tentokrát predstavili na horúcej pôde Dastet Krompachy, kde po vyrovnanom priebehu zvíťazili 79:73, hoci po polčase prehrávali 37:40. Michalovčania si tak udržali prvé miesto v tabuľke. Najbližšie ich uvidíme na domácej pôde, keď v sobotu 15. februára o 18.00 privítajú družstvo Rožňavy. Darilo sa aj kadetkám 1. BK D, ktoré na domácej pôde zdolali družstvo GSM Prešov 49:36 (23:22).

MUŽI
Dastet Krompachy - 1. BK D Michalovce 73:79 (40:37)

Štvrtiny: 21:17, 19:20, 17:24, 16:18
Strelci: Janošov 21, Mitterpák  Vl. 17, Mižák 16, Maškulík 14, Holda 9, Hocman 2

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Dastet Krompachy patrí medzi najhorúcejších favoritov súťaže. Má veľmi skúsený káder, v ktorom je lídrom nedávny extraligový a reprezentačný hráč Štec, a na jeho pôde sa bežne  nevyhráva. Vo vyrovnanom zápase rozhodla tretia štvrtina a koncovka, pričom sa potvrdila aj nepísaná basketbalová pravda, že ak jeden hráč družstva dá viac ako 20 bodov a štyria ďalší hráči dokážu dať v zápase po desať bodov a viac, toto mužstvo zväčša vyhráva. V tíme domácich dal Štec 26 bodov, Dunčko 13, Klešč 10 a Kurilla 9, a toto pravidlo sa potvrdilo keď v našom družstve Janošov dal 21, Mitterpák 17, Mižák 16, Maškulík 14 a Holda 9 bodov. Po pomerne vyrovnanom prvom polčase tretia štvrtina priniesla obrat v zápase, kedy sme otočili stav vo svoj prospech a získali síce mierny, ale dosť dôležitý náskok. Posledná štvrtina bola vynikajúca a družstvá sa snažili získať zápas pre seba, ale hlavne prestali nezmyselné verbálne i nechutné provokácie domácich hráčov, v ktorých vynikal Kurilla, a hráči sa viac venovali zápasu. Päť minút pred koncom sme viedli o osem bodov 70:62, ale domáci šnúrou siedmych bodov dotiahli na jednobodový rozdiel. Následne dal Holda dôležitú trojku na 73:69, domáci odpovedali jedným trestným a trojkou, ktorú dal Štec, a minútu pred koncom bolo 73:73. Vtedy Mimo Janošov premenil mimoriadne dôležité dva trestné hody, následne dal trojku a ešte sme premenili jeden trestný hod a bol koniec tohto dramatického zápasu."

KADETKY
1.BK D Michalovce - GSM Prešov 49:36 (23:22)
Štvrtiny: 15:8, 8:14, 18:4, 8:10
Strelci: Sabovčíková 22, Naščáková a Gazdová po 8, Hujdičová 6

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Naše kadetky začali svoje stretnutie vcelku v dobrom tempe a vyhrali prvú štvrtinu o sedem bodov. Zdalo sa teda, že to bude pohodový zápas. V druhej štvrtine sme však situáciu podcenili a dovolili súperovi, aby znížil na rozdiel jedného gólu. Dievčatá sa trápili hlavne v koncovke, keď nepremieňali ani vyložené príležitosti a okrem strelecky disponovanej Sabovčíkovej, ostatné riešili situácie zle. Tretiu štvrtinu síce začali košom hostky, ktoré sa dostali do vedenia 24:23, v ďalšom priebehu však dievčatá drámu nepripustili. Tretiu časť vyhrali 18:4 a v poslednej už svoj náskok ustrážili."