Iuventa rozdrvila Písek a je naďalej lídrom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma nad Sokolom Písek presvedčivo 34:12 a poistili si vedenie v tabuľke. Zverenky trénera Jána Packu budú mať počas najbližšieho víkendu voľno, keďže šláger 18. kola v Moste budú dohrávať až v stredu 5. marca 2014 o 18.00 hod. Hneď na druhý deň vo štvrtok 6. marca 2014 budú o 19.00 hod. v Modre predohrávať súboj so Sencom. Doma ich uvidíme až v sobotu 15. marca 2014, keď o 17.30 hod. privítajú Partizánske.

Súboj prvého tímu tabuľky s posledným sa niesol jednoznačne v réžii domácej Iuventy. Jej hráčky síce v úvodných minútach zahodili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no aj napriek tomu, si do konca prvého polčasu vypracovali desaťgólové vedenie. Skóre duelu otvorila Mária Holešová, na ktorej presný zásah odpovedala v 3. minúte hosťujúca Vrabcová. Následne ale Iuventa dosiahla šesťgólovú šnúru, po ktorej bolo v 13. minúte po presnom zásahu Horňákovej 7:1. Michalovčanky aj v ďalších minútach trestali každú jednu chybu súpera. Rebičová na začiatku sedemnástej minúty upravila na 10:4, no a po góle Kovaličkovej v 26. minúte vyhrával líder tabuľky už o desať gólov (15:5). Do konca polčasu sa ešte raz menilo skóre na oboch stranách, a tak po prvom polčase vyhrávala Iuventa 16:6.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry vôbec nezmenil. Michalovčanky aj naďalej súkali odovzdanému súperovi jeden gól za druhým a ich náskok narastal v pravidelných intervaloch. V 34. minúte bolo po góle Trehubovej 20:7, o šesť minút neskôr po presnom zásahu Szöllösiovej 24:7. Hostkám sa síce zásluhou Šichmanovej v 44. minúte podarilo znížiť na 25:9, následne ale Michalovčanky zaznamenali päť gólov v rade a po presnom zásahu Horňákovej vyhrávali v 51. minúte už o dvadsať jeden gólov (30:9). Vzhľadom na vysoký náskok mohol dať tréner Packa príležitosť aj hráčkam z lavičky, no ani tie nedovolili súperovi skorigovať výsledok. Ten narástol až na dvadsaťdva gólov, keď skóre stretnutia uzatvárala v predposlednej minúte Radka Vargová (34:12). Iuventa tak dosiahla pohodlné víťazstvo, ktorým si jej hráčky upevnili prvú priečku v tabuľke a spríjemnili si tak náročný program, ktorý ju čaká do konca základnej časti.

Michalovce - Písek 34:12 (16:6)

Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 4 - 6. Rozhodovali: Gedeon a Vydra - 600 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova - M. Holešová 2, Kostelná 4/1, Szollosiová 7, Rebičová 4, R. Vargová 1, Habánková, Horňáková 6, Nagyová, Wollingerová, Trehubova 7, Kovaličková 3.

SOKOL: Stojarová - Vrabcová 2, Boorová, Keslerová, Součková, Koingová 1, Rusfelová, J. Kutlvašrová, N. Šichmanová 2, Kalčíková 2, Malá 1, Palasová 4/4.

ZDROJ: iuventa michalovce

Uverejnené: 22.02.2014 20:09:36