Fantázia! Iuventa zvíťazila v Moste a je blízko k ligovému triumfu

Paráda! Hádzanárky Iuventy Michalovce sa aj napriek tomu, že sa boria s vysokou maródkou, výrazne priblížili k prvenstvu v dvanástom ročníku slovensko-českej WHIL. K tomu im výrazne pomohla výhra 36:21 (14:10) na pôde Baníka Most, kde predtým dva roky žiaden ligový tím nevyhral... Zverenky trénera Jána Packu budú najbližšie v akcii už zajtra, vo štvrtok 6. marca 2014, keď ich od 19.00 hod. čaká predohrávaný duel 19. kola WHIL v Modre proti poslednému celku tabuľky ŠKP Piccard Senec. Doma dievčatá uvidíme v sobotu 15. marca 2014, keď o 17.30 hod. privítajú Partizánske.

Aj keď úvodné dva presné zásahy zápasu zaznamenali domáce hádzanárky, prvé dejstvo sa nieslo plne v réžii michalovskej Iuventy. Tá rýchlo vyrovnala a na konci 5. minúty sa zásluhou Rebičovej ujala vedenia 3:2. Aj v ďalších minútach prvého polčasu boli lepšími hráčkami na palubovke zverenky trénera Jána Packu. Domácim sa síce v 11. minúte podarilo vyrovnať na 4:4, no potom Gubiková v bránke Iuventy doslova a do písmena zatiahla roletu a Michalovčanky osemgólovou šnúrou išli do vedenie 4:12! Až potom prerušila osemminútové čakanie Baníka na gól Martina Vysloužilová (5:12). Na začiatku 22. minúty odpovedala na jej gól Trehubová (5:13), vzápätí sa ale chytila aj domáca brankárka Mullnerová a hlavne jej zásluhou domáce vstali z popola, a štyrmi gólmi v rade znížili v 29. minúte zásluhou Vítkovej na 9:13. V poslednej minúte prvého dejstva ešte presne mierila Szöllösiová (9:14), posledné slovo v prvom polčase ale patrilo Petre Ručkovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 10:14.

Kto očakával, že obhajca ligového prvenstva na Zemplínčanky v druhom dejstve vybehne, musel sa veľmi mýliť. Obraz hry sa totiž nezmenil ani v druhej tridsaťminútovke, keďže aj tentoraz dominovala na palubovke Iuventa. V úvode síce znížila na rozdiel troch gólov Beňušková (11:14), no následne dala opäť o sebe vedieť Gubiková, ktorá zlikvidovala domácim tri čisté šance a po góle Szöllösiovej vyhrávali Michalovčanky v 39. minúte päťgólovým rozdielom 18:13. Päťgólové vedenie si Iuventa udržiavala aj v 45. minúte, kedy Horňáková upravila na 17:22. Chvíľu nato sa gólovo presadila zo sedemmetrového hodu Trehubová a keď sa vzápätí gólovo uviedla opäť Horňáková, Michalovčanky vyhrávali o sedem gólov 24:17 a lavička domácich v 47. minúte zareagovala oddychovým časom. Ani ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil. Tá totiž v 54. minúte vyhrávala po góle Rebičovej už 28:20. Domácim hádzanárkam sa síce podarilo mierne skorigovať náskok Michalovčaniek, no to už nič nezmenilo na tom, že po výhre 31:26 je Iuventa blízko k svojmu piatemu ligovému triumfu v dvanásťročnej histórii WHIL.

Most - Michalovce 26:31 (10:14)

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 3 - 6. ČK: 52. min. Trehubová (Iuventa, za tri vylúčenia). Rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser - 1250 divákov.

BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová - Vaňková, Matoušková 1, Dvořáková 1, Tomášková, Ryšánková, Borovská 6, Beňušková 7/1, Vítková 2, Jeřábková, K. Vysloužilová, Martinková 3, Janoušková 2, Weisenbilderová, M. Vysloužilová 1, Ručková 3.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič, M. Holešová 2, Kostelná, Szollosiová 9, Rebičová 6, R. Vargová, Habánková, Horňáková 7, Nagyová, Wollingerová, Trehubova 7/2, Kovaličková.