Iuventa zdemolovala Senec

Hádzanárky Iuventy Michalovce deklasovali vo štvrtkovom predohrávanom stretnutí 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL posledný tím tabuľky ŠKP Piccard Senec na jeho pôde 49:12 (27:5) a pred druhým Mostom už majú tri kolá pred koncom náskok piatich bodov. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma v sobotu 15. marca, keď si v rámci šlágra 20. kola WHIL zmerajú sily s Partizánskym. Ale pozor, tento duel sa po dohode oboch súperov odohrá už o 15.00 hod. kvôli kolízii s futbalovým duelom II. ligy medzi MFK Zemplín a Šaľou (17.30 hod.), ale hlavne pre možný stret so šiestym finálovým súbojom o víťaza prvej hokejovej ligy medzi Duklou Michalovce a Bardejovom (17.00 hod.).

Mária Holešová zaznamenala štrnásť gólov!

Vzhľadom na silu i formu súperov bola štvrtková predohrávka 19. kola iba otázkou skóre. To sa napokon zastavilo na méte 12:49, vďaka čomu si Iuventa vytvorila hneď dva strelecké rekordy vo svojej dvanásťročnej histórii WHIL. Prvým bol počet strelených gólov (doterajší bol 47) a takisto v rámci výšky rozdielu skóre (doterajší bol 31 gólov). Svoje strelecké maximum si vytvorila aj rýchlonohá krídelníčka Mária Holešová, autorka štrnástich gólov (okrem toho ešte nastrelila šesťkrát do žrde).

Práve Holešovej patril úvod zápasu, dvoma gólmi naštartovala lídra tabuľky a ten v 7. minúte po góle Rebičovej viedol už 7:0! Až o dve minúty neskôr sa Gálikovej podarilo vsietiť prvý senecký úspech (1:7). Zemplínčanky boli pri chuti a už v 15. minúte po góle Horňákovej prvýkrát viedli o desať gólov (1:11). A hoci Iuventa mala vzápätí vylúčené Rebičovú a Trehubovú, strelecky aktívna Mária Holešová v 20. minúte zvýšila z pokutového hodu na 2:15 a domáci si vyžiadali time-out. Hneď po ňom Marčeková znížila na 3:15. Následne sa dvakrát presadila pivotka Kovaličková - 3:17. V 23. minúte si strelecký účet otvorila aj Radka Vargová (3:18) a v 24. minúte vsietila premiérový gól v drese Iuventy aj Tatiana Gajdošíková (3:19). V 26. minúte Holešová už svojim šiestym gólom zvýšila na 4:22! V 28. minúte bol rozdiel skóre už dvadsaťgólový po siedmom góle Holešovej (5:25) a skóre prvého polčasu gólom na 5:27 uzavrela opäť Holešová.

Tá istá hráčka otvorila svojim deviatym gólom aj skóre druhého dejstva (5:28). Ďalšie dva góly pridala Radka Vargová a v 33. minúte už bolo 5:30. V 35. minúte okrášlila svoj strelecký koncert desiatym gólom Holešová 6:32. V 39. minúte Gajdošiková svojim štvrtým gólom zvýšila už na rozdiel 30 gólov   6:36. Iuventa vyhrala prvých desať minút druhého polčasu 10:1, čo v 40. minúte potvrdila gólom Trehubova (6:37). V 47. minúte sa Iuventa dočkala aj svojho 40. gólu, jeho autorkou bola Radka Vargová (8:40). V 50. minúte Iuventa zjavne odštartovala cestu za päťdesiatkou po góle pivotky Kovaličkovej (9:44). Keď Holešová zakrátko zvýšila 9:45, vyžiadali si domáci druhý time-out. Hoci stíhacia jazda za okrúhlym streleckým nástrelom napokon nevyšla, oveľa dôležitejší je dvojbodový zisk. Po ňom je jasné, že Michalovciam stačí v troch záverečných zápasoch základnej časti, z ktorých hrajú dva doma (proti Partizánskemu a J. Hradcu) získať tri body a víťazstvo v dvanástom ročníku WHIL im už neunikne.

Senec - Michalovce 12:49 (5:27)

Pok. hody: 1/1 - 6/6, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Beňo a Veselka - 100 divákov.

ŠKP PICCARD: Kočič, Pavelová - N. Csukaová 1, L. Csukaová 1, Gábrišová, Marčeková 3/1, Brindzová, Gáliková 2, Dudová 3, Kurčinová, Štefíková 2, Mináriková, Popovičová.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič, Gajdošíková 4/2, M. Holešová 14/2, Szollosiová 4, Rebičová 4, R. Vargová 7, Horňáková 3, Wollingerová 2, Trehubova 5/2, Kovaličková 6.

ZDROJ: iuventa michalovce