Ďalšia nešťastná prehra Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali vo štvrtom finálovom súboji play-off prvej hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC 46 Bardejov 3:4 po predĺžení a Bardejovčania tak v sérii vedú 3:1. Vo štvrtkovom piatom domácom zápase (o 17.30) teda budú mať prvý mečbal.

Štvrtý finálový zápas sa už nehral v takom tempe, ako tretí. V jeho úvode mohol otvoriť skóre Cmorej, ktorý však prestrelil Blažíčkovu svätyňu a následne zato prišiel trest na druhej strane, keď Marcel Baláž otvoril skóre stretnutia (0:1). V ďalších minútach mala viac z hry michalovská Dukla. Tá však nevyužila viaceré dobré strelecké príležitosti. V tomto trende pokračovali Michalovčania aj v druhej tretine, keď dokonca nevyužili dve presilovky. Na vyrovnanie pretavili až tú tretiu. Kubát vystrelil od modrej a Richard Šechný dorazil puk do siete (1:1), ktorý tak spustil lavínu plyšákov smerujúcich na ľadovú plochu. V 37. minúte si Michalovčania zopakovali presilovú hru a tentoraz bol úspešný Jaroslav Kmiť (2:1). Náskok Dukly sa rozrástol v 47. minúte, kedy Cmorej nachytal Blažíčka a po jeho strele Michalovčania viedli 3:1, a zdalo sa, že sériu vyrovnajú na 2:2. Omyl. Hostia totiž kruto potrestali ich hrubé individuálne chyby. Najskôr v 48. minúte Garip Saliji po vyhratom buly znížil a potom v 53. minúte využil Ščurko obrovskú hrúbku Jána Šeligu a v presilovke vyrovnal na 3:3. Štvrtý finálový zápas tak išiel do predĺženia, v ktorom mali viac šťastia hostia. Tí v 64. minúte podnikli Hričinom rýchly protiútok a po jeho presnej koncovke vedú Bardejovčania vo finálovej série už 3:1.

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Stav finálovej série (hrá sa na štyri víťazné zápasy) 1:3 .
Góly: 36. Šechný (Kubát, Kmiť) pres/1, 37. Kmiť (Šechný, Drotár) pres/1, 47. Cmorej (Žemba, Čížek) – 4. Baláž (Gmitter, Boltun), 48. Saliji (Ščurko), 53. Ščurko (Saliji) pres/1, 64. Hričina (Ščurko)
Vylúčení: 6:7, navyše Fedor, Urban 10. min. nešportové správanie - M. Gajdoš 10. min napadnutie hlavy a krku.
Presilovky: 2:1.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali:  Lauff, Štefik – Bogdaň, Jobbágy
Divákov: 2240.
HK DUKLA: Fedor - Kubát, Šeliga, Pástor, Urban, Drotár, Žemba - Banovský, Šechný, Kmiť - Čavrk, Palovčík, Kubiš - Čížek, Majerník, Cmorej - Stríž, Linet, Schnelly.
HC 46: Blažíček - Takáč, Valentín, Hopkovič, Kramár, Slimák, M. Gajdoš, Krčula, Ľ. Chovan - Gmitter, Boltun, Baláž - Hričina, Ščurko, Saliji - Matis, Dancska, Hajnik - Šimčák, Mihálik, Vaško.

ĎALŠÍ PROGRAM FINÁLOVEJ SÉRIE
5. zápas: HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (štvrtok 13. marec o 17.30)
Prípadný 6. zápas: HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov (sobota 15. marec o 17.00)
Prípadný 7. zápas: HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (pondelok 17. marec o 17.30)

Uverejnené: 11.03.2014 21:30:51