Iuventa v tréningovom tempe zdolala Užhorod

Hádzanárky michalovskej Iuventy zdolali v stredajšom priateľskom stretnutí doma úradujúceho ukrajinského majstra Karpaty Užhorod 32:26. Zverenky trénera Jána Packu majú počas najbližších dvoch víkendov voľno z dôvodu reprezentačnej prestávky, počas ktorej sa národný výber Slovenska predstaví v dvojzápase s Fínskom. Pričom domáci duel proti reprezentatkám z krajiny tisícich jazier sa uskutoční v sobotu 29. marca 2014 o 18.00 hod. v michalovskej Chemkostav aréne. Iuventu čakajú v prvej polovici apríla ešte dve záverečné vystúpenia v základnej časti spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. Najprv sa v sobotu 5. apríla 2014 o 18.00 hod. predstaví v Ostrave proti DHC Sokol Poruba a potom v domácej derniére v sobotu 12. apríla 2014 o 18.00 hod. proti tímu Jindřichovho Hradca.

Úvod prípravného duelu medzi slovenským a ukrajinským majstrom vyšiel lepšie Iuvente, ktorá už v druhej minúte viedla po góle Márii Holešovej 3:0. Hostky však odpovedali šnúrou štyroch gólov a v 7. minúte už viedli ony (3:4). Iuventa sa následne do vedenia dostala v 10. minúte gólom Szöllösiovej (6:5) a po ďalšom presnom zásahu tejto michalovskej kridelníčky bol v 11. minúte rozdiel v skóre opäť trojgólový (8:5). Aj v ďalších minútach si Michalovčanky udržiavali viacgólový náskok. Po ďalšom presnom zásahu Szöllösiovej vyhrávali v 16. minúte 11:7 a štvorgólové vedenie si udržiavali aj v 22. minúte, kedy Rebičová upravila na 14:10. Záver polčasu však vyšiel lepšie Užhorodu, ktorého hráčkam sa podarilo skresať náskok Iuventy na polčasových 16:15.

V úvode druhého polčasu sa obe družstvá ťahali o každý jeden gól. Iuventa sa prvýkrát do viacgólového vedenia dostala v 40. minúte, kedy Rebičová dávala na 21:19 a keď sa následne presadila aj Trehubová, Iuventa opäť vyhrávala o tri góly (22:19). Užhorod sa však nechcel vzdať možnosti získať cenný skalp interligového tímu a v 44. minúte opäť znížil na rozdiel jedného gólu (22:21). Michalovčanky ale drámu nepripustili. Po góle Kiridžičovej v 48. minúte viedli opäť o tri góly (26:23), no a o niekoľko desiatok sekúnd po rýchlom brejku a ďalšom presnom zakončení chorvátskej legionárky bolo 28:24. Hosťujúcim hráčkam sa síce podarilo znížiť na 28:26, posledné slovo ale patrilo hádzanárkam Iuventy, ktoré štvorgólovou šnúrou stanovili zápasové skóre na 32:26.

Michalovce - Užhorod 32:26 (16:15)

Pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Cibere a Mar. Harman - 250 divákov.

IUVENTA: Zykova, Medveďová - Kiridžič 4, M. Holešová 2, Szollosiová 6, Rebičová 6, R. Vargová, Habánková, Horňáková, Nagyová, Wollingerová 1, Olšovská, Trehubova 8/2, Kovaličková 5.

KARPATY: Sumaroka, Gajovič, Artemčuk - Švab, Umanec 5, Smereka, Semal 6, Kylč, Tarasova 1/1, Ľebedeva 1, Kot 4, Myhovič 3, Voronova 4, Lezinska 2, Lazareva.

Uverejnené: 19.03.2014 20:22:12