files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Nelegálne cigarety prepravovali aj v taxíku

Colníci na východnej hranici zastavili maďarský taxík so slovenskými cestujúcimi. Smerovali pôvodne do Anglicka, pričom viezli 43 400 cigariet bez označenia kontrolnými známkami. Finančný únik predstavuje 3 272,398 eur.

Cez víkend colníci z Michaloviec počas súčinnostnej akcie s hraničnou políciou kontrolovali motorové vozidlá v okrese Trebišov. Kontrola bola aj na trase Kráľovský Chlmec – Veľké Kapušany. Hliadka pri obci Leles zastavila aj vozidlo označené ako taxi s maďarskými evidenčnými číslami. Na štandardnú otázku colníkov, či prepravujú nejaký tovar podliehajúci spotrebným daniam ako napr. cigarety či alkohol, vodič odpovedal zamietajúco. Údajne len vezie dvoch pasažierov z budapeštianskeho letiska do obce Pavlovce nad Uhom.

Dve cestujúce zhodne tvrdili, že takýto tovar tiež neprevážajú. Colníci po kontrole batožinového priestoru odhalili väčšie množstvo cigariet. Vozidlo aj s cestujúcimi bolo eskortované na Colný úrad Michalovce, kde pri dôkladnej kontrole zaistili 217 kartónov nelegálnych cigariet. Všetky boli čínskej značky, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, balené do spotrebiteľských balení po 20 ks, neoznačené na spotrebiteľskom balení kontrolnou známkou. Milada T. (1980) a Nikoleta J. (1994) sa priznali k držbe cigariet, nevedeli však predložiť k týmto cigaretám doklady o kúpe. Prípad bol odovzdaný miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vzniesol obvinenie zo zločinu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od 3 roka do 8 rokov.

 

Foto: CÚ

 Uverejnené: 25.03.2014 12:55:33 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.