Starší dorastenci MFK Zemplín so skalpom Senice

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí 19. kola Dôvera ligy staršieho dorastu nad druhým tímom tabuľky FK Senicou 3:2 (1:2), keď dvakrát museli doťahovať náskok svojho súpera. Dva presné zásahy zverencov trénera Alberta Rusnáka zaznamenal Adrián Leško, jeden pridal Erik Micovčák. Najbližšie sa starší dorastenci predstavia na pôde Bardejova.

Zemplínčania vstúpili do zápasu aktívne a niekoľkokrát nepríjemne podkúrili hosťujúcej obrane. V 13. minúte opečiatkoval žrď senickej svätyne Ilinjo. Ako prví sa však z gólu tešili Záhoráci. Na ľavej strane defenzívy zaváhal pri nakopnutej lopte Lechman, zmocnil sa jej Rajník a prestrelil Dovbu - 0:1. Domácími tento moment neotriasol a po polhodine hry sa im podarilo vyrovnať: na Micovčákovu krásnu strelu z rohu šestnástky ku protiľahlej žrdi nemal brankár Kubica nárok - 1:1. Krátko pred pred odchodom do šatní však vzadu Michalovčania opäť chybovali a presnou strelou k žrdi ich zato potrestal zase Rajník - 1:2. Domáci sa nevzdávali a po zmene strán v rozmedzí troch minút skóre duelu otočili. V 56. minúte bol v pokutovom území faulovaný Koscelník a nariadenú penaltu premenil Leško. Ten istý hráč upravil aj na 3:2, keď z 10 metrov dorazil loptu do siete. Ako sa neskôr ukázalo, bol to napokon víťazný gól duelu, pretože Seničania aj napriek veľkej snahe v závere súboja už vyrovnať nedokázali, hoci veľmi blízko k tomu mal Chvál, ale jeho bomba spoza šestnástky skončila tesne nad.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 3:2 (1:2)

Góly: 36. Micovčák, 56. a 59. A. Leško (prvý z 11 m) - 19. a 43. Rajník

MFK ZEMPLÍN: Dovba - Ďurik, D. Horňák, P. Petričko, Lechman - Micovčák, Ilinjo, Vajs (77. J. Andrejko) - M. Koscelník (90. J. Kiss), Hirka (84. L. Tóth), A. Leško

Text mfk zemplín, foto: Peter Brendza

Uverejnené: 05.04.2014 14:59:51