Iuventa zvíťazila v Porube a je piatykrát víťazom WHIL!

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na pôde DHC Sokol Poruba presvedčivo 32:24 a zároveň sa stali víťazkami dvanásteho ročníka tejto nadnárodnej súťaže. Zverenky trénera Jána Packu čaká ešte záverečný duel základnej časti, keď v sobotu 12. apríla 2014 o 18.00 hod. privítajú Jindřichov Hradec, nuž a po tomto súboji si už absolútne zaslúžene prevezmú trofej pre víťazky WHIL a takisto zlaté medaily. Ešte raz gratulujeme!

Terézia Szollosiová zaznamenala v stretnutí osem presných zásahov

Hráčky Iuventy pred súbojom v Porube vedeli, že buď akýkoľvek ich bodový zisk, alebo akákoľvek bodová strata Mostu ich definitívne vynesie na trón víťaza WHIL.

Michalovčanky od začiatku potvrdzovali, že myslia jedine na víťazstvo. Ako prvá sa presadila Tobiašová, po preskoku z pravej strany v 2. minúte otvorila skóre - 0:1. V 3. minúte si otvorila strelecký účet aj Terka Szollosiová (0:2), na čo v 4. minúte odpovedalo gólom z pivota Adámková - 1:2. Potom ale znovu udrela Szolosiová (1:3) a keď napokon z druhej vlny zvýšila Trehubová už na 1:4, musel si v 5. minúte domáci kouč Beňadik vyžiadať time-out. V 6. minúte Hrbková z pokutového hodu znížila na 2:4. Vzápätí Doláková vychytala Rebičovú ale z dorážky Trehubová zvýšila na 2:5, no Mýlková z brejku kontrovala (3:5). V 14. minúte domáca Minarčíková síce znížila na 6:8, ale následne Trehubová prekonala Roháčkovu 6:9. V 17. minúte skórovala aj Kiridžič (6:10) a keď v 18. minúte Gubiková našla Szollosiovú a tá gólom zvýšila už na 6:11, musel domáci tréner Ján Beňadik siahnuť k druhému oddychovému času. V 25. minúte najprv Trehubova zahodila čistú šancu a keď sa na druhej strane po štvrtýkrát v zápase presadila pivotka Adámková (10:12), siahol po time-oute aj tréner Iuventy Ján Packa. V 28. minúte premenila Hrbková aj svoju tretiu sedmičku v zápase - 11:13. Ale následne kontrovala na druhej strane Kovaličková - 11:14. Hrbková na druhej strane však znovu znížila - 12:14.

Druhé dejstvo odštartovala dvoma gólmi z pivota Kovaličková - 12:16. Následne znížila Mýlková 13:16, ale Rebičová znovu vrátila Iuvente náskok štyroch gólov - 13:17. V 37. minúte upravila Mýlková na 15:18. V 38. minúte mala Iuventa výhodu prvej presilovej hry po vylúčení Adámkovej a takisto aj pokutového hodu, ktorý Tobiašová premenila - 15:19. O štyri góly viedli Michalovce aj v 41. minúte po bombe Rebičovej - 16:20. Iuventa mohla viackrát svoj náskok zvýšiť, ale proti bola skvelá Roháčková v bráne Poruby. Aj tá však bola krátka po prieniku Tobiašovej v 42. minúte - 16:21. V 48. minúte Trehubova z krídla zvýšila na 16:22, následne skórovala aj Rebičová (16:23). Po následnom brejku Szollosiovej viedla Iuventa už o osem gólov - 16:24! A domáci tréner si vyžiadal tretí oddychový čas. Po ňom sa domáci odhodlali k nezvyčajnej hre bez brankárky, čo im vynieslo zníženie na 18:24 a po oddychovom čase siahol aj tréner Iuventy Ján Packa. Po ňom sa z krídla presadila Trehubova 18:25. Iuventa sa nenechala zaskočiť a keď Terka Szollosiová z brejku zvýšila už na 18:27, mohlo sa na lavičke Iuventy chystať šampanské. Rozdiel desiatich gólov (19:29) stanovila Tobiašová kuriózne strelou z vlastnej polovice do prázdnej brány. Záver zápasu sa už iba dohrával a iba podčiarkol zaslúžené víťazstvo Iuventy - 24:32!

Poruba - Michalovce 24:32 (12:14)

Pok. hody: 1/1 - 6/6, vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Hanák a J. Novotný - 300 divákov.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková 4, Lešková, Tomašechová 1, Šviráková 2, Hrbková 9/6, Adámková 4, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková 2, Revajová, Uhráková 2.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič 6, M. Holešová, Szöllösiová 8, Kostelná, Rebičová 2, Habánková, Tobiašová 7/1, Wollingerová, Trehubova 5, Kovaličková 4.

Zdroj: iuventa michalovce