Iuventa v pohode zdolala Jindřichuv Hradec a mohla sláviť prvenstvo

Hádzanárky michalovskej Iuventy pohodlne zvíťazili v záverečnom stretnutí 22. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad J. Hradcom vysoko 40:15 a príjemne sa tak naladili na oslavy svojho piateho triumfu v tejto nadnárodnej súťaži. Zverenky trénera Jána Packu budú mať počas najbližšieho víkendu voľno, doma ich uvidíme o dva týždne, keď v úvodných dvoch zápasoch semifinále národného play-off privítajú ŠKP Piccard Senec. Prvý zápas sa hrá v sobotu 26. apríla 2014 o 17.30 hod., druhý o deň neskôr o 10.30 hod.

Michalovské hádzanárky zvládli posledný zápas základnej časti na výbornú. Už od úvodu išli do vedenia, keď v tretej minúte viedli po góloch krídelníčok Trehubovej a Szollosiovej 2:0. Michalovčanky aj naďalej išli v ústrety víťazstvu. V 8. minúte dávala Rebičová na 5:2 a v 12. minúte si po góle Szollosiovej na 8:3 zobrala lavička hostí oddychový čas. Ani ten však rozbehnutú iuventu nezastavil. Tá totiž desať minút pred koncom prvého dejstva vyhrávala po presnom zásahu Tobiašovej 13:5. Iuventa už do polčasu natiahla svoje vedenie na desať gólov, keď bol po góle Trehubovej stav 16:6. Do konca polčasu natiahlii domáce hráčky svoje vedenie na jedenásť gólov (18:7).

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky aj naďalej pokračovali vo svojej hre a už po šiestich minútach druhého polčasu vyhrávali zásluhou Szollosiovej 23:8. O desať minút neskôr dávala Trehubová na rozdiel osemnástich gólov 30:12 a v 52. minúte už viedli po presnom zásahu Kovaličkovej o dvadsať gólov 34:14. Aj vďaka vysokému vedeniu mohol tréner Packa dať v druhom polčase šancu aj hráčkam z lavičky, ktoré dotiahli zápas do víťazného konca, keď v posledných sekundách Trehubová upravila konečný výsledok na 40:15. Po konečnom hvizde rozhodcovskej dvojice tak mohli vypuknúť oslavy.

Michalovce - J. Hradec 40:15 (18:7)

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 1000 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič 1, M. Holešová 1, Szöllösiová 5, Rebičová 6, Vargová 2, Habánková 1, Horňáková 6, Tobiašová 7/2, Wollingerová, Olšovská, Trehubova 8, Kovaličková 3.

TJ HÁZENÁ: Michalová, Davidová - Prokešová, Kohoutová 1, J. Matoušková 4, Voldánová, Jonová 2, Bílková 1, Krupicová 5/2, Maryšková 2, Zahradníková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 13.04.2014 17:32:32