MFK Zemplín na úvod s tesným víťazstvom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v prvom kole východnej skupiny DOXXbet druhej futbalovej ligy na domácom trávniku nad tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0). O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral Martin Koscelník, pre ktorého to bol prvý gól v drese MFK Zemplín. Zverenci trénera Františka Šturmu sa najbližšie predstavia opäť na domácej pôde, keď v sobotu 2. augusta o 19.30 pod umelým osvetlením privítajú rezervu MFK Košice.

V prvom kole reorganizovanej druhej najvyššej futbalovej súťaže videla solídna divácka návšteva bojovný futbal, ktorý sa fanúšikom určite páčil. Tréner František Šturma postavil do základnej zostave až troch hráčov, čo v minulej sezóne ešte obliekali dres staršieho dorastu (Grič, Koscelník, Turik), ďalšia dvojica (Rabiňák, Streňo) mala premiéru v základnej zostave. Možno aj preto začali jeho zverenci s rešpektom a úvod tak patril hosťom. Tí už v úvodnej štvorminútovke mohli dvakrát otvoriť skóre. Najskôr Matúš Kira dobre zasiahol pri hlavičke Kostúrika a potom si bezpečne poradil aj so zakončením Kuráka. V 10. minúte mohli zaznamenať úvodný presný zásah aj domáci, no Regáli center Turika neupratal do siete a tak sa mohlo blýskať na druhej strane. O dve minúty na to totiž unikol Kurák, ktorého strela len tesne minula Kirovu svätyňu. Známe športové porekadlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo opäť. V 16. minúte využil nedorozumenie hosťujúcej obrany s brankárom Streňo, ktorý vydoloval už stratenú loptu a tú po skrumáži v šestnástke dopravil do siete Martin Koscelník, pre ktorého to bol prvý gól v drese MFK Zemplín. Po jeho presnom zásahu tempo hry v prvom dejstve upadlo a zaujala akurát Gričova strela zo sklonku dvadsiatej minúty, s ktorou si však Macík v bráne Liptákov bezpečne poradil.

V druhom dejstve sa síce hostia pokúšali vpredu niečo vymyslieť, no Michalovčania veľmi dobre bránili a navyše podnikali nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich unikol v 53. minúte Streňo, v šestnástke posunul loptu Regálimu, jeho strela však nemala potrebnú razanciu. O päť minút neskôr sa divákom opäť ukázal Martin Regáli, po sóle ale miesto prihrávky výborne postavenému Gričovi volil strelu a tá mu vôbec nevyšla. Skóre sa mohlo meniť aj krátko po uplynutí hodiny hry, keď gólovú strelu ďalšieho mladíka Turika likvidoval na dvakrát Macík v bráne Liptákov. Do treticu mohol pridať gólovú poistku Jakub Grič. Ten sa v 80. minúte predral obranou hostí, no zoči - voči súperovmu golmanovi nastrelil iba jeho pravú žrď. No a skóre na michalovskej strane sa mohlo meniť aj v 86. minúte, kedy po spolupráci striedajúcich Clava s Dankom brankár hostí končekmi prstou vytláčil gólovú strelu druhého menovaného. Zemplínčania mohli v samom závere za nepremenené šance pykať, Kucharčíkovi ale strela nesadla a Kira si s ňou bezpečne poradil.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Gól: 16. M. Koscelník

Rozhodoval: Sedlák - 1 025 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Vernon, Rabiňák - Grič - M. Koscelník (60. Gamkrelidze), Turik (70. S. Danko), Bayón (86. Calvo), M. Regáli - Streňo.

MFK TATRAN: Macík - M. Pastva, I. Lišivka, Kucharčík, Mizerák (77. Čekan) - Kurák (81. Laco), Papaj, T. Staš, L. Jánošík (71. J. Chomistek) - Kostúrik, Válovčan.

Ostatné výsledky 1. kola II. ligy skupina Východ: 1. FC Tatran Prešov - FK Poprad 5:1 (2:1), Partizán Bardejov - FK Bodva Moldava nad Bodvou 3:0 (2:0), MŠK Rimavská Sobota - FC Lokomotíva Košice 2:1 (1:1), MFK Lokomotíva Zvolen - Slavoj Trebišov 5:0 (2:0), MFK Košice B - MFK Dolný Kubín 4:2 (1:1).