Iuventa na úvod s tesnou prehrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v úvodnom zápase 21. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča s ruskou Astrachanočka Astrachaň 24:27 (12:11). Program memoriálu pokračuje ďalšími stretnutiami počas víkendu, Iuventa sa najprv v sobotu o 18.30 hod. stretne s rumunským majstrom HCM Baia Mare a v nedeľu o 10.00 hod. si zmeria sily s maďarským Debrecínom.

V úvodnom zápase Memoriálu Tomáša Jakubča videli diváci výborný zápas. Tréner Petrovskyj svoje slovo dodržal a prakticky počas celého zápasu rotoval zostavu. Príležitosť tak dostala skoro každá jedna hráčka a niektoré z nich sa svojej šance výrazne chytili. V pomalšom úvode góly príliš nepadali. Skóre otvorila v tretej minúte hosťujúca Oľga Goršenina a po jej druhom presnom zásahu viedol Astrachaň v 9. minúte 2:1. Až potom sa poriadne rozstrhlo vrece s gólmi, ktoré padali na oboch stranách. Po treťom góle Goršeniny a vzápätí ďalšom presnom zásahu Kuznecovej si za stavu 3:6 v 13. minúte lodivod Iuventy Borys Petrovskyj zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol. Rozstrieľala sa hlavne mladučká Habánková, po ktorej druhom góle v stretnutí bolo v 19. minúte vyrovnané (7:7). Iuventa následne zapla na vyššie obrátky a po presnom zásahu novej posily Kraskovej sa v 21. minúte po prvýkrát dostala do vedenia (9:8). V týchto chvíľach v domácej bráne čarovala Saša Krebsová, ktorej vynikajúce zásahy pomohli Iuvente k zisku trojgólového náskoku, keď v 24. minúte Bačíková upravila na 11:8. O tri góly viedli domáce hráčky aj v 27. minúte, kedy Szollosiová z malého uhla dávala na 12:9, záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie semifinalistovi Pohára EHF, ktorý dvoma gólmi znížil na polčasových 12:11 v prospech Iuventy.

Aj v druhom dejstve sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no s pribúdajúcimi minútami sa čoraz viac ukazovala kvalita hosťujúcich hráčok. Tie úvodnú päťminútovku aj napriek tomu, že hrali oslabovku vyhrali 3:1 a po góle Ježykavovej sa dostali v 35. minúte opäť do vedenia (13:14). Iuventa ale opäť zapla na vyššie obrátky a po premenej sedmičke Trehubovej v 38. minúte zase viedla (15:14). To však bolo poslednýkrát, čo boli zverenky trénera Borysa Petrovského vo vedení. V zostávajúcich minútach totiž ťahali za kratší koniec. V 48. a 51. minúte síce dvakrát znížili na rozdiel jedného gólu (17:18 a 18:19), poslednú desaťminútovku však ovládli hosťujúce hráčky, ktoré napokon dotiahli zápas do víťazného konca, keď zvíťazili 27:24. Mladý michalovský tím sa však za predvedený výkon hanbiť rozhodne nemusí, pretože bol najbohatšiemu ruskému klubu zdatným súperom.

Michalovce - Astrachaň 24:27 (12:11)

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 4-4 . Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 800 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Zyková - Holešová 1, Kucher 2, Kišiková, Szollosiová 4, Vargová, Krasková 1, Habánková 5, Horňáková 1, Nagyová, Olšovská 2, Trehubová 4/3, Levčenko 1, Bačíková 3.

ASTRACHANOČKA: Anoškina, Klimenko, Ilyina - Sisenová, I. Žilinskaite 1, Smirnova, Gončarova 1, Kuznecova 4, Goršenina 4, Ivanova, Vakchyreva 5, V. Žilinskaite 1/1, Rachiteleva 3, Tarasova 1, Grebenkina 1, Ježikava 6/3.