files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Deti skúšali rôzne techniky zdobenia veľkonočných kraslíc

 V zemplínskej knižnici ako každý, tak aj tento rok v mesiaci marec prebiehali pred týždňom tvorivé dielne  so žiakmi tretieho ročníka,  II. Základnej školy v Michalovciach, spolu s pani  učiteľkou Popaďakovou a pracovníčkami knižnice.

 


V tento tvorivý deň knižnice, sa deti venovali len zdobeniu vajíčok. „Pred rokom sme robili aj ikebany, ale teraz sme sa chceli sústrediť iba na zdobenie veľkonočných  kraslíc“, povedala Mrázová.
Od 10. hodiny sa deti s nadšením a radosťou pustili do zdobenia. Skúšali si rôzne techniky výroby vajíčok, ktorými sa priučili od svojej učiteľky na výtvarnej výchove. „Navštevovala som kurz, v ktorom sme sa venovali takýmto rôznym technikám. Deti som naučila servítkovú metódu, oblepovanie niťami, stužkami a iné“, uviedla Popaďaková.
Počas „tvorivých dielní“ im Mrázová priblížila zvyky veľkej noci. Rozprávala tiež o starých metódach, akými sa kedysi zdobili kraslice, ako napríklad prírodnými farbivami, ktoré sa pripravovali odvarmi a výluhmi z rôznych rastlín i farbenie cibuľovými šupkami.
Deti počas dopoludnia vytvorili veľkonočné kraslice, ukázali tak svoju tvorivosť a zručnosť. „Ozdobené vajíčka, ktoré zhotovili žiaci II. Základnej školy zostávajú na výzdobu našej knižnice“.  dodala Mrázová.                                                                      (mk)

 Uverejnené: 01.04.2010 10:28:36 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.