Iuventa s desaťgólovým víťazstvom, výkonom však neoslnila

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom domácom vystúpení trinásteho ročníka spoločnej česko-slovenskej súťaže (WHIL) doma nad Sokolom Písek desaťgólovým rozdielom 34:24 (17:11) a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia o týždeň v sobotu 4. októbra 2014 o 17.00 hod. v zrekonštruovanej hale vo Veselí nad Moravou. Doma ich uvidíme až v predohrávanom súboji štvrtého kola WHIL v stredu 15. októbra 2014 proti DHK ZORA Olomouc.

Michalovské hádzanárky síce desaťgólovým víťazstvom zaznamenali povinné dva body, no výkonoch absolútne neoslnili a dali tak zabudnúť na svoje jedenásťgólové víťazstvo z prvého kola v Partizánskom.

Domáce vôbec nezačali zle. Rýchlo sa ujali trojgólového vedenia, keď Bačíková už v 4. minúte dávala na 3:0. Súper mal najskôr problémy s vysunutou obranou a brankárkou Krebsovou, a prvýkrát sa zásluhou Michkovej presadil až v 7. minúte. Potom sa však hráčky Písku držali favorita zubami - nechtami. Iuventa sa nemohla dostať do svojho tempa, jej hráčky robili množstvo technických chýb a problém mali aj s koncovkou. V 13. minúte síce Horňáková dával na 7:2, no potom prišli chvíle hosťujúcejho TJ Sokol, ktorý znížil zásluhou Malej v 20. minúte na 10:9. Keď následne Vrabcová z pokutového hodu dala na 9:11 z pohľadu hostí, tréner Iuventy Borys Petrovskyj to nevydržal a zobral si oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže zvyšné minúty prvého dejstva vyhrali 6:2 a do polčasovej prestávky tak išli s vedením 17:11.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáci síce naďalej diktovali tempo hry, no výkonom vôbec neoslňovali. Hneď v úvode sa presadila z brejku Szollosiová, následne prišli gólové hody Hruščákovej, ktorá troma gólmi za sebou zvýšila v 39. minúte už na 23:14. Desaťgólového náskoku sa diváci dočkali v 43. minúte zásluhou Nagyovej, ktorá pas brankárky Zykovej premenila na stav 27:17. Tridsiaty gól vsietila s chuťou hrajúca Hruščáková (30:21) a napokon sa tento duel skončil výsledkom 34:24.

Michalovce - Písek 34:24 (17:11)

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zyková Krebs - Kucher 2/1, M. Holešová 1, Szollosiová 5, Habánková 1, Horňáková 5, Nagyová 2, Hruščáková 8, Wollingerová, Krasko 2, Bačíková 2/1, Trehubova 6/2, Levčenko.

TJ SOKOL: Šíbrová - Vrabcová 7/3, Boorová 2, Součková 1, Michková 2, Rusfelová 2, Benešová, Talafousová, Bullová 2, Benešová, Pravdová 3/1, Šichmanová 2, Kalčíková, Malá 2, Palasová 1.

Uverejnené: 27.09.2014 20:44:38