Basketbalisti zdolali Dolný Kubín

Basketbalisti 1. BKD Michalovce sú aj po dvoch kolách druhej basketbalovej ligy skupina Východ stopercentní. Po ich hladkej minulotýždňovej výhre v Prešove proti Akademiku (88:44) si tentokrát v domovskej telocvični GPH poradili s Dolným Kubínom, ktorý zdolali 64:59 (27:23). Michalovčania sa v budúcom kole hranom počas víkendu 18. - 19. októbra v Sabinove, doma ich uvidíme v posledný októbrový víkend, kedy privítajú Tydam UPJŠ Košice.

Po prvýkrát v sezóne sa predstavili basketbalisti 1. BKD na domácej pôde. Súpera mali poriadne zdatného, keďže proti ním nastúpil Dolný Kubín s viacerými hráčmi, ktorí ešte nedávno hrávali najvyššiu Extraligu. Aj preto sa bolo na čo pozerať a basketbal v podaní oboch tímov ďaleko presahoval úroveň regionálnej basketbalovej súťaže. Oba tímy hrali veľmi dobre v obrane, a tak nečudo, že po prvom polčase bol stav 27:23 v prospech domácich, ktorí štvorbodové vedenie získali až v závere prvej dvadsaťminútovky. Ani v tej druhej sa obraz hry príliš nezmenil. Obidva tímy sa striedali vo vedení. Keď tri minúty pred koncom tretej štvrtiny vyhrával domáci 1. BKD o osem bodov (41:33) zdalo sa, že to bude rozhodujúce pre priebeh zápasu. Omyl. Hosťom zapol chorvátsky legionár Bašič, ktorý troma trojkami (v zápase ich nastrieľal sedem) znížil vedenie domácich na jeden bod. Aj v poslednej štvrtine sa hral zaujímavý basketbal, v ktorom opäť každý chvíľu viedol. Štyri minúty pred koncom sa hostia dostali do vedenia 56:52 a zdalo sa, že to budú právo oni, kto sa bude tešiť. Michalovčania ale zapli na vyššie obrátky a jedenásť bodovou šnúrou definitívne zlomili zápas na svoju stranu.

1.BK D Michalovce - Dolný Kubín 64:59 (27:23)

Štvrtiny: 12:13, 15:10, 18:21, 19:15

Strelci : Mitterpák Vl. 23, Mižák a Maškulík po 16

Uverejnené: 05.10.2014 13:11:36