Juniorky Iuventy vyprášili Nesvady

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí tretieho kola prvej ligy žien doma nad obhajcom lanského prvenstva ŠŠK-CVČ Nesvady-Imeľ presvedčivo 34:25 (13:9) a pripísali si na konto druhé domáce víťazstvo v tejto sezóne. Zverenky trénera Františka Urbana budú mať počas najbližšieho víkendu voľno kvôli reprezentačnej prestávke. Potom sa predstavia v sobotu 18. októbra 2014 o 18.00 hod. na palubovke Bánoviec nad Bebravou.

V šlágri tretieho kola prvej ženskej ligy od začiatku dominovali domáce juniorky. Tie aj keď nastúpili na stretnutie s vekovým priemerom sotva 18,5 roka nedali minulosezónnemu víťazovi prvej ligy žiadnu šancu. V úvode sa dvakrát z brejku presne trafila Jana Dziurová a keď sa v piatej minúte rovnako z trháku presadila aj Sofia Nagyová, Iuventa vyhrávala 3:0. V týchto momentoch domáce podržala brankárka Zyková, ktorá v úvodnej päťminútovke zlikvidovala jeden sedemmetrový hod a dve čisté šance hostí. Aj napriek jej forme sa Nesvadom podarilo v 8. minúte vyrovnať, keď takisto z brejku vyrovnala na 3:3 Edina Harisová. Následnu päťminútovku ale vyhrali domáce 4:0 a na konci trinástej minúty viedli po góle Sofie Nagyovej 7:3. Štvorgólovým rozdielom vyhrávala Iuventa aj v 16. minúte, kedy Soročinová upravila na 8:4 a po ďalšom góle tej istej hráčky si za stavu 9:4 zobrala lavička hostí oddychový čas. Ten Nesvadom naozaj pomohol, pretože kontrovali troma gólmi v rade (a to ešte hostky mierili dvakrát do žrde, a Zyková zlikvidovala ďalšiu čistú šancu) a v 24. minúte si za stavu 9:7 zobral oddychový čas aj tréner Iuventy František Urban. Hneď po ňom sa presadili Soročinová s Chorovskou a Iuventa tak opäť viedla štvorgólovým rozdielom (11:7). Do konca prvého dejstva sa obe družstvá trafili do čierneho ešte dvakrát, a tak si Michalovčanky štvorgólové vedenie udržiavali aj v polčasovej prestávke - 13:9.

Michalovčanky mali výborný nástup do druhého dejstva. Úvodnú päťminútovku vyhrali 5:1 a po góle Dziurovej si tréner Nesvád Juraj Miškovič zobral za stavu 18:10 druhý oddychový čas. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil, pretože v 37. minúte dávala Kišíková už na rozdiel deviatich gólov (20:11). O desať minút neskôr sa domáce hádzanárky po prvýkrát (a aj poslednýkrát) ujali desaťgólového vedenia, keď Habánková dávala na 26:16. Následný úsek hry vyhrali hostky 4:1 a po góle Ediny Harisovej z pokutového hodu bol stav 27:20. Vzápätí však prišli dva góly Iuventy v rade a tá viedla šesť minút pred koncom po presnom zásahu Dziurovej opäť o deväť gólov - 30:21.Takýto gólový rozdiel ostal až do konca zápasu, a tak sa Michalovčanky mohli tešiť z cenného skalpu obhajcu prvoligového prvenstva.

Michalovce jun. - Nesvady 34:25 (13:9)

Pok. hody: 5/5 - 7/6, vylúčené: 1 - 5. Rozhodovali: Šimko a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Zyková, Čičáková - Lešková 2/1, Dziurová 5, Chorovská 5, Habánková 6, Kišíková 1, Kniežová 1, Danková, Nagyová 4, Šimková 2/1, Soročinová 6/3, Ščerbáková 2, Grobelníková.

ŠŠK-CVČ: L. Harisová, Rajkóová - Gálová 2, S. Harisová, Miškovičová, Mahorová 2, E. Harisová 11/6, Molnárová 5, Mlynkovicsová 4, Burešová 1.

Zdroj: iuventa michalovce (foto: Peter Brendza)

Uverejnené: 05.10.2014 19:45:22