Iuventa opäť nepresvedčila, Olomouc zdolala o sedem gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom predohrávanom stretnutí štvrtého kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad DHK ZORA Olomouc 37:30, aj keď po prestávke bolo skóre ešte nerozhodné - 17:17. Zemplínčanky aj vďaka tomuto plnému bodovému zisku vedú tabuľku bez straty bodu. Zverenky trénera Borysa Petrovského budú najbližšie v akcii už počas nasledujúceho víkendu, keď sa v rámci domáceho dvojzápasu druhého kola Pohára EHF predstavia proti kosovskému majstrovi KHF Kastrioti. Prvý duel je na programe v sobotu 18. októbra 2014 o 17.30 hod., odveta na druhý deň o 15.00 hod.

V predohrávke štvrtého kola diváci videli až 67 gólov v sieťach oboch súperov, no aj plejádu nepremenených šancí, technických chýb, či dominancie útokov nad obranami. Skóre zápasu síce otvorila domáca kanonierka Trehubová, hostky ale kontrovali Ružičkovou s Kristýnou Salčákovou a v úvode tretej minúty vyhrávali 2:1. Moraváčky boli vo  vedení aj v 5. minúte, kedy Salašová dávala na 3:2 v ich prospech. Iuventa odpovedala dvoma gólmi v rade a keď sa v 7. minúte tretíkrát v stretnutí presadila Szollosiová, ktorá upravila na 7:4, zdalo sa, že Michalovčanky svojho súpera hravo zdolajú. Aj napriek trojgólovému vedeniu ale Michalovčanka nehrali svoju hru. Nedarilo sa im hlavne v obrane a v priebehu celého duelu ich nepodržala ani jedna z troch brankárok. V obrane im robila obrovské problémy Ružičková a práve po góle z jej ruky bolo v 9. minúte opäť vyrovnané (7:7). Ani v ďalších minútach prvého dejstva sa jeden zo súperov nevedel gólovo odtrhnúť. Viac sa o to snažili hráčky domáceho celku, ktorých poslala v 15. minúte Habánková do dvojgólového vedenia (11:9), no hostky opäť využili diery v obrane úradujúceho slovenského majstra a v 22. minúte sa po presnom zásahu Hvostaľovej ujali vedenia 13:12. O jeden gól viedli hráčky Zory aj v 24. minúte (12:13) a takisto aj o tri minúty neskôr, kedy si po góle V. Fryčákovej na 15:16 zobral tréner Iuventy Borys Petrovskyj oddychový čas. Hneď po ňom zvýšila Ružičková na 15:17, posledné slovo v prvom polčase ale patrilo Márii Holešovej, ktorá dvoma gólmi vyrovnala skóre prvého polčasu na 17:17.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá sa zásluhou Kucherovej ujala vedenia 18:17. Salašovej sa síce podarilo vyrovnať, no vzápätí sa troma gólmi v rade zaskvela Wollingerová a za stavu 21:18 si v 36. minúte tréner Olomouca Ján Belka zobral oddychový čas. Ten jeho zverenky nabudil, keďže okamžite kontrovali troma gólmi a v 39. minúte bolo opäť vyrovnané. Ani v následných minútach sa domáce hráčky nevedeli definitívne odpútať od súpera, hoci viackrát sa ujali dvojgólového vedenia. V 42. minúte po góle Trehubovej vyhrávali 23:21, hostky ale kontrovali dvoma gólmi v rade, v 44. minúte zase po góle Habánkovej bolo 25:23, no o minútu neskôr bolo po presne realizovanej sedmičke Kubáčkovej opäť vyrovnané - 25:25. Následnú trojminútovku Iuventa vyhrala 3:1 a keď v 52. minúte dala Horňáková na 31:27, lavička hostí si zobrala opäť oddychový čas. Po ňom sa Olomouc po dvoch góloch opäť nebezpečne priblížil (31:29), následný time-out lavičky Iuventy ale domáce hráčky upokojil a tie už drámu nepripustili. Rozohrala sa hlavne Trehubová, po ktorej góle bolo v 57. minúte 34:29 a domáce tak definitívne zlomili odpor húževnatého súpera. Na začiatku poslednej minúty dávala Horňáková už na rozdiel siedmych gólov (36:29) a hoci následne Hvostaľová zaznamenala tridsiaty gól Olomouca, posledné slovo v stretnutí patrilo domácej Táni Trehubovej, ktorá z pokutového hodu po uplynutí času upravila konečný stav zápasu na 37:30.

Michalovce - Olomouc 37:30 (17:17)

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 5 - 3. Rozhodovali: Dvorský a Karlubík - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebs - Kucher 2, M. Holešová 3, Szollosiová 3, R. Vargová, Habánková 4, Horňáková 4, Nagyová 1, Hruščáková 2, Wollingerová 3, Krasko 2, Bačíková 2, Trehubova 11/3, Levčenko.

DHK ZORA: Derzsiová, Dederlová - Ružičková 11, Sovová, Hvostáľová 3, M. Salčáková, V. Fryčáková 2, Severová, Kubáčková 7/4, Salašová 2, K. Salčáková 2, Žďánská, Gebre Selassie 3.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 15.10.2014 20:40:49