Jedenásťgólové víťazstvo Iuventy v odvete, čaká ju rumunský Brašov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v odvetnom stretnutí druhého kola Pohára EHF, ktoré sa hralo tiež v Michalovciach, nad kosovským majstrom KHF Kastrioti 31:20 (17:10). Ich súperom v treťom kole bude rumunská Corona Brašov. Zverenky pokračujú v rýchlom slede zápasov aj naďalej, už v stredu 22. októbra 2014 sa od 18.00 hod. predstavia v predohrávanom stretnutí piateho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na palubovke Poruby. Doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 1. novembra 2014, keď o 17.30 hod. privítajú v šlágri jesennej časti WHIL českého majstra DHK Baník Most.

Odvetný zápas druhého kola Pohára EHF v zápise vedená ako hosťujúca Iuventa už nezvládla tak, ako sobotňajší duel, v ktorom triumfovala rozdielom tridsiatich gólov. Aj teraz mala lepší štart, po piatich minútach viedla po góle Szöllösiovej 2:0. Zemplínčankám už tak nevychádzala obrana (aj napriek tomu ich viackrát podržala brankárka Krebsová) a navyše sa dopustili obrovského množstva technických chýb. Aj preto ich vedenie nerástlo tak, ako v sobotu. V 16. minúte po presnom zásahu Levčenkovej vyhrávali 10:4 a šesťgólový rozdiel si udržiavali aj na začiatku dvadsiatej minúty, kedy Szöllösiová upravila na 12:6. Kosovskému majstrovi sa podarilo vďaka presilovkám mierne skorigovať. V 28. minúte bol stav 10:15, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Iuvente, keď Wollingerová so Szöllösiovou stanovili polčasové skóre na 17:10. v prospech slovenského majstra.

Aj úvod druhého dejstva patril Iuvente. Tá hneď na úvod zaznamenala tri presné zásahy a po góle Levčenkovej viedla v 35. minúte 20:11. Hráčky Kastrioti síce odpovedali dvoma gólmi v rade, potom však opäť prišli chvíle Iuventy, konkrétne Levčenkovej, ktorá v 41. minúte upravila na 23:13 v prospech svojho tímu a ten sa po prvýkrát v stretnutí dostal do desaťgólového vedenia. O desať gólov vyhrávala Iuventa aj v 49. minúte, kedy Bačíková dávala na 26:16 a takisto aj o štyri minúty neskôr, kedy Nagyová upravila na 27:17. V posledných minútach ešte Michalovčanky natiahli svoj náskok a po výhre 31:20 sa môžu tešiť na rumunský Brašov, ktorý ich čaká v treťom kole Pohára EHF.

Kastrioti - Michalovce 20:31 (10:17) - hralo sa v Michalovciach

Pok. hody: 5/2 - 5/5, vylúčené: 5 - 9. Rozhodovali: Iliescu a Manea (obaja Rumunsko) - 400 divákov.

KHF: Trenoska, Zafirova, Rogova - Beka 7/1, Berisha, Cerkini, Delovska 1, Fazlija, Gashi 4, Gurgurovci, Misini 1/1, Rama 2, Salihu, Sefedini 2, Stagova 2, Trajkovska 1.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebs - Kucher, M. Holešová 2, Szollosiová 5, R. Vargová, Horňáková 2, Nagyová 2, Hruščáková, Wollingerová 3, Krasko, Bačíková 4, Trehubova 9/5, Levčenko 4.

Uverejnené: 19.10.2014 17:37:54