Basketbalisti úspešní na súperových palubovkách

Minulý víkend boli pod deravými košmi v permanencii muži 1. BKD Michalovce, ako aj juniori 1. BK Michalovce. Obaja sa predstavili na palubovkách súperov a obaja si domov priniesli víťazstvá. V druhej lige mužov skupina Východ sa v 3. kole predstavili muži 1. BKD Michalovce v Sabinove, kde zvíťazili 54:46 a do tabuľky si tak pripísali tretie víťazstvo. Darilo sa aj juniorom, ktorí v piatom kole najvyššej Extraligy triumfovali po hladkej výhre 73:50 v Kežmarku a do tabuľky si tak pripísali druhé víťazstvo. Najbližší víkend sa na domácej pôde predstavia muži aj ženy 1. BKD Michalovce. Muži v štvrtom kole privítajú v sobotu 25. októbra o 17.00 celok Tydam UPJŠ Košice, ženy v nedeľu 26. októbra o 10.00 Eilat Prešov. Juniori začali výhrou v Kežmarku šesťzápasovú sériu u súperov, doma sa najbližšie predstavia až v posledný novembrový víkend.

MUŽI
MMBK Sabinov - 1.BK D Michalovce 46:54 (31:27)
Štvrtiny: 18:15, 13:12, 5:12, 10:15
Najviac bodov: Žiak 20, Tebeľák - V. Mitterpák 18, Kováč 15

Prezident 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov: "V treťom kole sme v Sabinove odohrali veľmi ťažké stretnutie so solídnym súperom. Ten v doterajšom priebehu súťaže podáva dobré výkony a stáva sa akýmsi čiernym koňom. Okrem tradičnej opory Tebeľáka, Sabinov získal pod kôš skúseného Broneka a vo výbornej streleckej forme pôsobi Žiak, ktorý nám dal v prvom polčase 14 bodov, a tak nečudo, že domáci v súboji s nami zaznamenali šesť troják. Naopak, nám sa v poslednej dobe nedarí streľba z väčšej vzdialenosti. Keď nám v prvom polčase odišla aj dvojková streľba, polčasové štvorbodové manko bolo realitou. Svoje družstvo však musím pochváliť. Chlapci sa v tretej štvrtine vypli k výbornému výkonu, dovolili súperovi zaznamenať iba päť bodov, čo bolo základom nášho ťažko vydolovaného víťazstva. Keďže sa nám v tretej štvrtine zranil Tomáš Mitterpák a Vlado Mitterpák s Mižákom mali hneď na začiatku tej poslednej štyri osobné chyby, naše vyhliadky na víťazstvo neboli najlepšie. Výhru sme si však udržali a za bojovnosť v stretnutí musím podotknúť, že sme si ju aj zaslúžili."

JUNIORI

BK MŠK Kežmarok - 1.BK Michalovce  50:73 (25:41)
štvrtiny:
15:13, 10:28, 14:11, 11:21
Zostava a strelci 1.BK: R. Skvašik 37, S. Kováč 13, M. Jevočin 11, R. Štec 4, F. Jankaj 3, M. Laurinčík 3, M. Hospodár 2, J. Novakovský, S. Kincel.