Juniorky Iuventy zdolali košickú Bernolákovu

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí piateho kola prvej ligy žien doma nad Bernolákovou Košice 26:22, hoci do prestávky ešte viedol ich súper 15:11. Zverenky trénera Františka Urbana budú najbližšie v akcii o týždeň v nedeľu 2. novembra 2014, kedy v stretnutí šiesteho kola privítajú o 17.00 hod. nováčika súťaže - HC Sporta Hlohovec.

Po presvedčivých domácich víťazstvách nad Interom Bratislava a Nesvadmi, ktoré patria medzi špičku prvej ligy, sa očakávalo, že si juniorky michalovskej Iuventy hravo poradia aj s košickou Bernolákovou. Tentoraz však zverenky trénera Františka Urbana nepredviedli výkon, akým pokorili spomenutých súperov. Haprovala im hlavne obrana a v prvom dejstve sa nedarilo ani brankárkam. Aj napriek tomu vyhrávali v 15. minúte po góle Barátovej 7:5 a zdalo sa, že aj tento duel hravo dovedú do víťazného konca. Hostky však kontrovali štyrmi gólmi v rade a po presnom zásahu Pavúkovej vyhrávali v 19. minúte 9:7. Chorovská síce o dve minúty neskôr zrovnala na 9:9, no o niekoľko desiatok sekúnd viedli Košičanky po ďalšej presnej strele Pavúkovej 11:9 a tréner František Urban reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám nepomohol, ba naopak. Hneď po ňom totiž trikrát inkasovali a po góle Harčarúfkovej v 26. minúte prehrávali už rozdielom piatich gólov - 9:14. Rozdielom piatich gólov prehrávali Michalovčanky aj na začiatku 28. minúty, kedy Pavúková upravila na 10:15, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Leškovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 11:15.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Spôsobila to lepšia obrana zo strany domácich, za ktorou stála skvelá Anastassija Zyková. Tá od úvodu druhého dejstva predvádzala jeden zákrok za druhým a hlavne vďaka nej začali Michalovčanky sťahovať náskok svojho súpera. V 34. minúte síce Harčarúfková z pokutového hodu dávala na 12:16, hneď nato však z brejkov znížili Dziurová s Holešovou na 14:16. V 39. minúte už bol po góle Barátovej rozdiel v skóre iba jednogólový (16:17) a po góle Holešovej v 44. minúte na 17:18 si lavička hostí zobrala oddychový čas. Hneď po ňom však vyrovnala Danková a keď sa vzápätí presadila opäť Holešová, Iuventa bola po dlhom čase vo vedeni - 19:18. To ju naštartovalo a vďaka ďalším úspešným zákrokom Zykovej jej náskok narastal. V 54. minúte už Michalovčanky vyhrávali po presnom zásahu Dziurovej 23:19 a kráčali tak v ústrety víťazstva. Štvorgólový náskok si udržali až do konca zápasu, a tak si aj napriek nie najlepšiemu prvému polčasu na svoje konto pripísali tretie tohtosezónne víťazstvo.

Michalovce jun. - Košice 26:22 (11:15)

Pok. hody: 5/5 - 4/2, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Daňo a Palovčák - 200 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková, Hurčíková - Lešková 1, Dziurová 4, Danková 2, Chorovská 2, Kniežová, R. Vargová 1, Soročinová, Grobelníková 2, Ščerbáková, Šimková, Barátová 8/4, M. Holešová 6/1.

ŠŠK BERNOLÁKOVA: Soláriková, L. Vargová - Hemčáková, Pajorová, Navarčíková, Silvašiová, Maďarová 3, Harčarufková 8/1, Tomčejová, Pavuková 10/1.

Uverejnené: 25.10.2014 21:52:20