Michalovská Dukla naložila Topoľčanom poltucet

Hokejisti HK Dukla Michalovce uspeli v zápase 36. kola I. hokejovej ligy, keď na vlastnom ľade zdolali Topoľčany hladko 6:0. Po dva góly do siete "Žochárov" zaznamenali Jakub Linet a Patrik Huňady, po jednom pridali Martin Drotár a Ivan Fedorko. Zverenci trénera Milana Staša sa najbližšie predstavia v stredu v Senici, doma ich uvidíme v piatok 9. januára, kedy o 17.00 privítajú tabuľkového suseda zo Spišskej Novej Vsi.

Michalovčania sa proti súperovi z druhej polovice tabuľky rozbiehali pomalšie. Ich hre chýbalo prekvapenie, a tak hosťom umne stačilo brániť svoju modrú čiaru. Domáci nedokázali v úvodnej päťminútovke využiť presilovú hru po faule Martina Mihálika. Po nej mohol otvoriť skóre ich kapitán Richard Šechný, s ktorého zakončením si poradil Račko, na druhej strane musel Fedor zasahovať po strele najskúsenejšieho hráča Topoľčian Petra Hurtaja. Keď domáca Dukla v závere nevyužila ani presilovku po faule Guričana, zdalo sa, že prvá tretine zaslúžene skončí bezgólovou remízou. Proti ale bola tretia michalovská lajna, ktorá v úplnom závere zakombinovala v útočnom pásme a Patrik Huňady devätnásť sekúnd pred klaksónom otvoril skóre – 1:0.

Na začiatku druhej časti putoval na trestnú lavicu domáci Briják a presilovku si tak vyskúšali aj Topoľčany. Tie ju nezahrali najhoršie, čistú šancu si však vypracovali až v jej samom závere, kedy domáci golman Fedor pri závare pred jeho bránou telom prikryl puk a zabránil tak hosťom v skórovaní. To, ako sa premieňajú šancu ukázal na druhej strane domáci Linet, ktorý strelou ponad lapačku Račka zvýšil na 2:0. Potom domáci na chvíľu poľavili a nechali dvakrát vyniknúť svojho brankára Ivana Fedora. Ten sa najskôr vyznamenal pri prieniku Filipa Hudeca a potom zneškodnil aj tvrdú strelu Bystričana. Trest za nevyužité šance prišiel v závere druhej časti. Michalovčania zahrávali presilovku a Martin Drotár ich strelou od modrej poslal do trojgólového vedenia (3:0).

Trojgólový náskok michalovskú Duklu upokojil a tá tak v tretej tretine konečne mohla produkovať hokej, ktorý od jej hráčov diváci očakávajú. V 45. minúte mohol skóre zvýšiť jej kapitán Richard Šechný, jeho strelu však potom, čo obišiel golmana Račka na bránkovej čiare zachytil Fusek. O tri minúty neskôr sa ale už skóre menilo, keď prenikol Fedorko a Račkovi nedal šancu - 4:0. Pri chuti hrajúcu Duklu mohol zarmútiť vzápätí Filip Hudec, Ivan Fedor si ale naďalej spoľahlivo držal čisté konto. Patrik Huňady chvíľu na to upravil na 5:0 a o dvadsať sekúnd neskôr pridal svoj druhý gól v zápase aj Jakub Linet, ktorý stanovil na konečných 6:0. Posledné minúty duelu už vzruch nepriniesli, a tak Michalovčania v pohode dokráčali k víťazstvu, ktoré ich dúfajme nakopne v lepší záver základnej časti.

HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany  6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 20. Huňady (M. Schnelly, Fedorko), 25. Linet (Šechný), 40. Drotár (Tkáč, Majerník) pres/1, 48. Fedorko (Schnelly, Huňady), 49. Huňady (Fedorko), 50. Linet (Halás, Šterbák)
Vylúčení: 2:6, navyše M. Záborský (T) 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Husár - R. Šoltés, Ľ. Šoltés. Divákov: 950.
HK DUKLA: Fedor - Šterbák, Kubát, Drotár, Tkáč, Šeliga, Briják - Linet, Šechný, Halás - Podsedlý, Majerník, Čížek - Fedorko, Huňady, Schnelly - Cmorej.
HC: Račko - Guričan, Bystričan, Kutňanský, Ondruška, Georgievský, Chromý - Fusek, Káčer, Hurtaj - D. Mihálik, M. Mihálik, Bosák - F. Hudec, Dobrý, M. Záborský - Záhorský.

Uverejnené: 04.01.2015 20:00:17