Dukla po majstrovskom obrate zdolala Trnavu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v súboji 39. kola prvej hokejovej ligy nad tímom HK Trnava 3:2, hoci už v úvodnej päťminútovke prehrávali 0:2. Obrat režírovali gólmi Ondrej Briják, Peter Čížek a Igor Halás. Michalovčania sa najbližšie predstavia v Považskej Bystrici, doma ich uvidíme až v stredu 28. januára, kedy o 17.00 privítajú Bardejov.

Úvod ako z najhoršieho hororu, no potom krásne víťazstvo podkuté aj obrovskými emóciami a vyše 200 udelenými trestnými minútami. Takýto zápas mohol vidieť solídne zaplnený hokejový štadión. Poďme ale pekne po poriadku...

Ešte pred úvodným buly predstavitelia HK Mládež Michalovce ocenili svoju odchovankyňu Lenku Čurmová, ktorá nedávno ako kapitánka priviedla tím SR do 18 rokov k bronzovej medaile na MS B-divízie vo Francúzsku. Michalovčania začali tak, ako posledný domáci duel skončili. Katastrofou. Hostia totiž už po 23 sekundách zásluhou Lisoňa viedli a keď v polovici štvrtej minúty zvýšil Hrbáčik na 2:0 v prospech „gladiátorov“ zdalo sa, že bude rýchlo po zápase. A nebyť Dávida Okoličányho by aj bolo. Michalovský golman ale následne zatiahol roletu a svojim spoluhráčom tak výrazne pomohol. Lavička domácich si zobrala oddychový čas a ten zabral, pretože potom sa začal súboj Michalovčanov s brankárom hostí Miroslavom Hálom. Ten privádzal hráčov Dukly doslova do zúfalstva, keď maril jednu streleckú možnosť za druhou. Záver prvej tretiny spestril pästný súboj domáceho Bednára s Lisoňom, po ktorom obaja putovali predčasne pod sprchy. Domáci hrali veľmi strnulo a hlavne v presilovkách dokazovali, že nie sú v ideálnej pohode. Všetko musel vziať do rúk až jeden z najmenej skúsených Ondrej Briják, ktorý krásnym sólom v 22. minúte znížil. Michalovčania aj naďalej búšili do súpera, ktorý často nestíhal a pomáhal si iba faulami. Presilovky ale dnes boli zo strany Dukly čistá katastrofa a domáci dokonca dvakrát nevyužili ani presilovku o dvoch hráčov. Ich súboj s brankárom Hálom pokračoval aj v tretej tretine, kedy konečne počas tretej dvojnásobnej presily rozvlnil sieť za jeho chrbtom v 54. minúte Peter Čížek. O štyridsať sekúnd neskôr už michalovský štadión doslova a do písmena burácal, keď pri signalizovanom vylúčení skóroval Igor Halás, ktorý rozhodol o tom, že aj keď sa stretnutie zo začiatku nevyvíjalo pre Michalovčanov najlepšie, tri body ostali doma. V nervóznom závere sa do nerovného súboja pustili Hluch s o dve hlavy nižším Podsedlým, no nakoniec domáci prečkali nervózne posledné sekundy a mohli sa tak tešiť z dôležitého víťazstva.

HK Dukla Michalovce - HK Trnava 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Briják (Tkáč), 54. Čížek (Kubát, Šechný) prers/2, 54. Halás - 1. Lisoň (Baran, Kamenický), 4. Hrbáčik (Bachratý)
Vylúčení: 9:14, navyše Bednár 5+DKZ údery, Podsedlý 5+DKZ údery obaja aj 10. min nešportové správanie za zhodenie rukavíc - Lisoň 5+DKZ údery, Hluch 5+DKZ údery obaja aj 10. min nešportové správanie za zhodenie rukavíc, Čunderlík a Baran 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Hric, Vyšný. Divákov: 1050.
HK DUKLA: Okoličány - Kubát, Šeliga, Boboš, Bednár, Briják, Tkáč - Banovský, Šechný, Kubiš - Čížek, Linet, Halás - Fedorko, Majerník, Schnelly - Podsedlý, Rožník.
HK TRNAVA: Hála - Reho, Poláček, Krajčík, Valjent, Burzala, Demko, Kubica - Lisoň, Baran, Kamenický - Hluch, Čunderlík, Barinka - Budiak, Hrbáčik, Bachratý - Závodský.

Uverejnené: 16.01.2015 20:27:16