Dukla tesne zdolala Liptovský Mikuláš, v stredu bude mať mečbal

Michalovská Dukla je blízko semifinále play-off. V treťom štvrťfinálovom dueli proti tímu MHK 32 Liptovský Mikuláš totiž jej hráči zvíťazili tesne 4:3 a v sérii sa tak ujali vedenia 2:1. Dva góly do siete hostí zaznamenal Štefan Majerník, po jednom pridali Richard Šechný a Peter Čížek. Michalovčania tak môžu v stredu, kedy sa na ich ľade odohrá od 17.00 hod. štvrtý zápas série, rozhodnúť o svojom postupe do semifinále.

Michalovčanov za víťazstvom v treťom štvrťfinálovom súboji hnalo nielen takmer zaplnené hľadisko, ale aj nový maskot Duky, ktorého vedenie klubu predstavilo počas play-off. Ten spoločne s divákmi mohol sledovať v prvej päťminútovke oheň a síru na bránu Liptákov, ktorí často nevedeli, kde majú skôr skočiť. Už v druhej minúte putoval na trestnú lavicu Slavomír Hriňa. Pri jeho vylúčení mal úvodný gól zápasu na hokejke Martin Drotár, ktorý tečoval strieľanú prihrávku Martina Schnellyho tesne vedľa brány Juraja Hollého. Domáci naďalej pokračovali v tlaku. Už po presilovke mohol najskôr skórovať Igor Halás a po ňom aj Patrik Huňady, Juraj Hollý v bráne Liptákov však ich šance spoľahlivo zlikvidoval. Tlak Michalovčanov, ktorí v prvej tretine prestrieľali hostí 12:4, zastavili až dve oslabovky, po ktorých sa hral do konca prvej časti vyrovnaný hokej. V trinástej minúte, po skončení druhej presilovky Liptákov, musel zasahovať aj domáci Ivan Fedor, ktorý efektne lapačkou zlikvidoval bombu Michala Školiaka. V 17. minúte putoval na trestnú lavicu hosťujúci Juraj Kuric, no presilovku domáci zahrali veľmi zle. Po chybe Bednára na útočnej modrej ušiel hosťujúci Ivan Roháč a strelou k žŕdke prekonal Ivana Fedora - 0:1. V záverečných sekundách prvej časti mal vyrovnanie na hokejke Jakub Linet, Juraj Hollý ale opäť výborne zasiahol.

V druhej tretine sa hral takisto vyrovnaný hokej, so šancami na oboch stranách. Hostia mohli navýšiť svoje vedenie v 24. minúte, kedy sa na trestnú lavicu porúčal Šeliga, no opakoval sa scenár z prvej tretiny a tentoraz vo vlastnom oslabení skórovali hráči michalovskej Dukly. Najskôr síce tesne minul Banovský, následne ale Drotár vybojoval puk v útočnom pásme, posunul ho Richardovi Šechnému, ktorý odklial liptácku svätyňu - 1:1. Vyrovnaný stav nemusel ostať dlho, pretože hneď po michalovskom góle mohol dostať domácich do vedenia Patrik Huňady, s jeho šancou si ale Hollý poradil. Následne hlavný arbiter Peter Korba vylúčil naraz dvoch Michalovčanov (Linet, Halás) a hostia tak zahrávali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Tej sa síce ubránili, no po jej skončení napriahol od modrej Tomáš Devečka a puk z jeho hokejky skončil v michalovskej sieti - 1:2. Michalovčania vrhli všetky sily do útoku a vyplatilo sa im to. Najskôr v 38. minúte počas presilovky vyrovnal Peter Čížek a potom v samom závere 25 sekúnd pred koncom druhej časti ich po prvýkrát v stretnutí poslal do vedenia Štefan Majerník - 3:2.

Aj v tretej tretine sa hral výborný hokej, ktorý ale ovplyvnili vylúčenia na strane hostí. Tí sa kvôli štyrom dvojminútovým trestom nemohli dostať do tempa. Michalovčanom sa však nepodarilo využiť ani dlhočiznú vyše stosekundovú presilovku o dvoch hráčov. To, ako sa majú presilovky využívať ukázali divákom až na štvrtý pokus, keď za deväť sekúnd potrestal v 52. minúte faul Števuliaka opäť Štefan Majerník - 4:2. Hostia sa pri dvojgólovom manku nezlomili, ba naopak. Viackrát Michalovčanom zavarili a v 56. minúte Trochtovým kontaktným gólom zápas zdramatizovali. Tretie predĺženie sa však zatiaľ v sérii neodohralo. Michalovčania sa totiž zubami-nechtami ubránili aj záverečnej power-play a v stredu budú premieňať prvý postupový mečbal.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Stav série 2:1
Góly: 26. Šechný (Drotár) oslab/1, 38. Čížek (Boboš, Šechný) pres/1, 40. Majerník (Čížek), 52. Majerník (Šechný, Čížek) pres/1 – 18. Roháč (Kadlubiak, Trochta) oslab/1, 35. T.Devečka (Macík), 56. Trochta (Hriňa, Števuliak)
Vylúčení: 5:8, navyše Janči a Kuric (obaja LM) 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:1. Rozhodovali: P. Korba - M. Korba, Riš. Divákov: 1900.
HK DUKLA: Fedor - Boboš, Šterbák, Bednár, Šeliga, Tkáč, Dvořák, Buraľ - Schnelly, Šechný, Drotár - Podsedlý, Linet, Halás - Méry, Majerník, Čížek - Kubiš, Huňady, Banovský.
MHK 32: Hollý - T. Devečka, M. Školiak, Hriňa, Kadlubiak, Mezovský, Janči, Moravčík, Nitrianský - Bartík, Kuric, Macík - Roháč, Trochta, Števuliak - Uhrík, Piatka, Sukeľ - Poliaček, Janček.

Uverejnené: 10.02.2015 20:29:17