Iuventa pokorila Porubu a je naďalej na čele tabuľky

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri šestnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad DHC Sokol Poruba v kvalitnom zápase 29:23, keď do prestávky viedli 14:12. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Katarína Dlugošová čaká v nasledujúcom kole šláger na palubovke majstrovského Mostu, kde sa predstavia v sobotu 28.2.2015 o 18.00 hod. Doma ich následne uvidíme o dva týždne, keď v sobotu 7.3.2015 o 17.30 hod. privítajú posledný tím tabuľky ŠKP Bratislava.

Líder tabuľky mal v šlágri šestnásteho kola výborný vstup do zápasu. Po dvoch góloch Trehubovej a jednom Szöllösiová vyhrával po troch minútach 3:0. V piatej minúte síce Marčíková znížila, no po góle Viktórie Krasko viedla Iuventa v 6. minúte opäť trojgólovým rozdielom (4:1). Potom ale prišla osemminútovka domácich bez streleného gólu, v ktorej zahodili až štyri čisté šance a k tomu aj sedemmetrový hod, čo hostky využili na otočenie výsledku. Päťgólovou šnúrou viedli po presnom zásahu slovenskej reprezentantky Minarčíkovej 6:4 a tréner Iuventy František Urban reagoval oddychovým časom. Ten zabral. Hneď po ňom prerušila osemminútovku bez gólu Horňáková a v 16. minúte sa začínalo odznova, keď z pokutového hodu Levčenko vyrovnávala na 6:6. Chvíľu nato Porubu poslala opäť do vedenia Adámková, no keď následne vyrovnala Wollingerová na 7:7, oddychovým časom reagoval aj tréner DHC Sokol Ján Benadík. Hneď po ňom Tomašechová vyhnala ôsmym gólom z brány Luciu Gubikovú, ktorú nahradila Anastassija Zyková (7:8). Krasko síce vyrovnala na 8:8, vzápätí ale prišli dva góly hostiek a tie po presnom zásahu Adámkovej vyhrávali osem minút pred koncom prvého polčasu 10:8. Iuventa kontrovala gólmi Nagyovej a Géci, a vyrovnaný stav bol aj v 26. minúte, kedy Nagyová zrovnávala na 11:11, ako aj o dve minúty neskôr, kedy Bačíková vyrovnávala na 12:12. Úplný záver prvého dejstva patril najlepšej ligovej kanonierke Tatiane Trehubovej, ktorá dvoma gólmi stanovila polčasové skóre na 14:12 v prospech michalovskej Iuventy.

V úvode druhého polčasu síce najskôr presne mierila hosťujúca Šviráková, no potom prišiel rozhodujúci úsek, ktorý Iuventa vyhrala 5:0 a zápas sa tak preklopil na jej stranu. Gólovú šnúru odštartovala Sofia Nagyová, dvakrát sa pridala Viktória Krasko, po nej sa z brejku po výbornom zákroku Zykovej presadila aj Levčenko a tréner Benadík siahol v 37. minúte druhýkrát po oddychovom čase. Po ňom zakončila päťgólovú šnúru Iuventy Tatiana Trehubová (19:13). Poruba vzápätí zdvihla hlavu. Jej hráčky zaznamenali tri góly v rade a v 41. minúte za stavu 19:16 reagoval oddychovým časom aj domáci tréner. Hneď po ňom sa presadila Trehubová a v 43. minúte Nagyová opäť poslala Iuventu do päťgólového vedenia - 21:16. Iuventa aj naďalej pokračovala v naťahovaní svojho náskoku. Keď v 45. minúte dávala s chuťou hrajúca Krasko už na 23:17, tréner DHC Sokol si zobral aj tretí oddychový čas. Ani ten nezabral, pretože Iuventa šesťgólovým rozdielom viedla aj v 55. minúte, kedy Veronika Habánková dávala na 26:20. Vzápätí presne mierila Laura Gerič a keď sa v 56. minúte z rýchleho protiútoku presadila aj Mária Holešová, za stavu 28:20 bolo rozhodnuté. Záverečné štyri minúty síce hostky vyhrali 3:1, no tým iba skorigovali svoju prehru na konečných 23:29.

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 29:23 (14:12)

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1000 divákov.

IUVENTA: Zyková, Gubiková, Krebsová - Kucherová 1, M. Holešová 1, Szöllösiová 1, Geričová 1, Habánková 1, Horňáková 1, Nagyová 4, Wollingerová 1, Krasková 5, Bačíková 1, Trehubová 8/1, Levčenková 3/1, Geci 1.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Varmužová 1, Mylková 2, Šviráková 4, Tomašechová 1, Adámková 2, Rechtorisová 5/1, Chovancová 2, Minárčiková 2, Marčíková 3/1, Bělohoubková, Revajová, Kostelná 1.

Uverejnené: 21.02.2015 20:52:23