Dve výhry michalovských volejbalistiek

Volejbalistky VK Michalovce zvíťazili vo víkendovom dvojzápase na pôde Komety Košice 3:2 a 3:0. Zverenky trénera Juraja Vetrecina si tak upevnili druhé miesto v tabuľke, hneď za neohrozeným lídrom Alba Prešov. Práve Šarišanky budú najbližším súperom Michalovčaniek. Dvojzápas sa uskutoční v telocvični Strednej zdravotnej školy v nedeľu 8. marca o 11.00 a 13.00.

V predposlednú februárovú sobotu cestovali Michalovčanky na pôdu tabuľkového súpera s cieľom odskočiť mu. Na to však potrebovali dve víťazstvá. Predchádzajúce súboje týchto tímov boli vyrovnané a vyrovnaný priebeh sa dal očakávať aj teraz. A prvý zápas taký aj bol. „V prvom sete predviedli oba tímy vyrovnaný volejbal. Nakoniec sme si vybojovali set v závere my. To dievčatá povzbudilo a na začiatku druhého setu si v pohode vypracovali osembodový náskok 12:4. Od tohto stavu sa nám ale prestalo dariť. Súperky sme dostávali do hry chybami a Košičanky tak začali sťahovať náš náskok. V samom závere setu sa im podarilo vyrovnať a jeho koncovka patrili im, keď zvíťazili 25:23. Tretí set mal rovnaký priebeh, ako záver druhého. Domáce v ňom dominovali a vypracovali si náskok 18:5. Potom sa ale moje zverenky zobudili a hoci Košičanky dotiahli set do víťazného konca, keď vyhrali 25:16, dievčatá hrali už oveľa lepšie a štvrtý set patril nám. Vyhrali sme ho 25:13 a vynútili si tak piaty rozhodujúci set. Aj v tajbrejku sme mali navrch a vyhrali sme teda 15:11,“ uviedol tréner ženského tímu Juraj Vetrecin, ktorého zverenky už v druhom zápase na pôde tabuľkového suseda dominovali. „Tento zápas mal pre nás najjednoduchší priebeh zo všetkých doterajších proti tomuto tímu. Dievčatá nevymýšľali, hrali jednoducho a hlavne efektívne. V každom sete si vypracovali mierny náskok a zápas tak vyhrali relatívne hladko 3:0 na sety,“ okomentoval priebeh druhého dvojzápasu tréner michalovského celku.