Iuventa zdolala Šaľu a je novým lídrom WHIL

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri dvadsiateho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Duslom Šaľa 30:25 (16:13), vďaka čomu sa opäť vyšvihli na prvé miesto tabuľky. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Katarína Dlugošová sa na domácej pôde predstavia aj vo zvyšných dvoch kolách základnej časti WHIL, keď o týždeň v sobotu 4. apríla 2015 v úradnom hracom čase o 18.00 hod. privítajú nováčika z Prešova, nuž a na záver budú hostiť v sobotu 11. apríla 2015 takisto o 18.00 hod. Zlín.

Prvý polčas šlágra dvadsiateho kola, v ktorom na seba narazili slovenský majster a vicemajster, sa niesol vo vyrovnanej rovine, keď sa tímy naťahovali o každý jeden gól. Skóre duelu otvorila hosťujúca Bujnochvá, na ktorej presný zásah odpovedala Mária Holešová. Iuventa sa po prvýkrát dostala do vedenia v 3. minúte, kedy Terézia Szöllösiová dávala na 3:2. V závere prvej päťminútovky zvýšila Holešová na 5:3 a keď sa následne presadila aj Julia Kucherová, Iuventa v siedmej minúte viedla trojgólovým rozdielom - 6:3. Hostky však odpovedali trojgólovou šnúrou a po presnej strele Bujnochovej bolo v desiatej minúte vyrovnané - 6:6. Aj potom sa oba tímy naťahovali o každý jeden gól a ani jedno družstvo viacgólovo neodskočilo. Až v dvadsiatej minúte upravovala Mária Holešová na 11:9. Hostky však rýchlo odpovedali a trojgólovou šnúrou otočili, keď Kodajová v 23. minúte  dávala na 11:12. Záver prvého dejstva však vyšiel lepšie domácim hráčkam. Tie v závere zaznamenali štvorgólovú šnúru a v 28. minúte viedli po góle Geričovej 15:12. V samom závere sa ešte obe družstvá presadila raz a tak bol polčasový stav 16:13.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Michalovčankám. Tie po góloch Trehubovej a Kucherovej išli rýchlo do päťgólového vedenia (18:13). Hostky odpovedali rovnakou mincou, keď Klučková v 34. minúte znižovala na 18:15. V ďalších minútach zápasu každý chvíľu ťahal pílku. Aj keď Iuventa vyhrávala po presnom zásahu Horňákovej v 38. minúte 22:17, po góle Réky Bizíkovej bolo v 41. minúte opäť iba o tri (22:19). Hostky zacítili šancu a tá sa zvýšila po presnom zásahu Kodajovej, ktorá znížila na 24:22. Iuventa ale rýchlo odpovedala troma gólmi a po presnom zásahu Viktorie Krasko viedli v 50. minúte o päť gólov 27:22. Duslo sa však nevzdávalo. Po troch góloch v michalovskej sieti bolo v 53. minúte za stavu 27:25 všetko otvorené. Tréner Iuventy zareagoval oddychovým časom a ten jeho zverenkám pomohol. Hneď po ňom totiž Horňáková s Trehubovou dvoma gólmi rozhodli o tom, že Iuventa si na domácej pôde stále zachováva stopercentnú bilanciu. Po víťazstve 30:25 si jej hráčky do tabuľky pripísali ďalšie dva body a keďže ich hlavný konkurent o ligový primát Baník Most iba remizoval v Partizánskom (19:19), vrátili sa na prvé miesto v tabuľke.

Michalovce - Šaľa 30:25 (16:13)

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: R. Sivák a Haščík - 1000 divákov.

IUVENTA: Zyková, Gubiková - Kucher 2, M. Holešová 3, Szöllösiová 5, Rebičová 3/3, Geričová 2, Horňáková 4, Habánková, Nagyová, Wollingerová 2, Krasko 2, Bačíková, Trehubová 7, Levčenko, Geci.

DUSLO: Haládiková, M. Ladicsová, Kvasnicová - Bujnochová 6, Trochtová 1, Klučková 2, Kodajová 6/2, R. Bíziková 2, Kertészová, Pócsiková 1, Demajová, Tulipánová, Konigová, B. Bíziková 4, Blehová, Veselková 3.

Uverejnené: 28.03.2015 21:05:32