Iuventa vyhrala v Prešove a je vo finále

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v treťom semifinále národného play-off na pôde Bemaco Prešov hladko 33:17 (14:9) a v sérii tak zvíťazili 3:0. Zverenky trénera Františka Urbana tak v čo najrýchlejšom čase postúpili do národného finále, kde sa stretnú buď so Šaľou alebo Partizánskym. V druhej semifinálovej sérii je stav 2:1 na zápasy pre Partizánske, ktoré môže v nedeľu rozhodnúť o postupe do finále. Prvý finálový duel je na programe v Chemkostav aréne v sobotu 16. mája o 17.30 bod, druhý duel sa odohrá v nedeľu 17. mája o 10.30 hod.

Úvod tretieho semifinálového duelu vyšiel lepšie domácemu Bemacu. To po dvoch góloch Harčarúfkovej rýchlo viedlo 2:0 a hoci sa následne presne trafila na druhej strane aj Nagyová, v šiestej minúte skórovala Vraňuchová a Prešov vyhrával 3:1. Hneď na to z pokutového hodu odpovedala Trehubová a po góle Horňákovej bolo v 8. minúte vyrovnané (3:3). Vzápätí Gubiková vychytala Vraňuchovú a Horňáková v desiatej minúte prvýkrát dostala favorita do vedenia (3:4). V ďalších minútach sa obe družstvá ťahali o každý gól až do 20. minúty, kedy Jakubčová vyrovnala na 7:7. Potom ale prišla päťgólová šnúra Iuventy, ktorá po presnom zásahu Horňákovej vyhrávala v 27. minúte 12:7 a päťgólový rozdiel ostal až do konca prvého dejstva. To Iuventa vyhrala 14:9.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej diktovali jej tempo a postupným krokom zvyšovali svoje vedenie. V desiatej minúte druhého polčasu už vyhrávali po góle Nagyovej rozdielom desiatich gólov (11:21) a o tom, že postúpia do finále v najkratšom možnom čase teda nebolo pochýb. Postupne tréner Urban zapojil do hry každú jednu hráčku, no aj napriek tomu skóre narastalo v prospech jeho tímu. V 47. minúte po štvrtom góle krídelnícky Nagyovej viedli jeho zverenky 25:13 o osem minút neskôr, po presnom zásahu Dziurovej bol rozdiel v skóre už štrnásťgólový (14:28). Do konca zápasu náskok Michalovčaniek narástol na šestnásť gólov a po výhre 33:17 postúpila Iuventa do svojho siedmeho národného finále v rade.

Prešov - Michalovce 17:33 (9:14)

Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené:  5 - 2, navyše ČK: 47. Kocanová (Prešov, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 150 divákov.

BEMACO: Goboňová, Dlugošová, Medveďová - Kocanová, Nemčíková, Jakubčová 1, Vraňuchová 1, Kundrátová 3, Babuková, Vencúriková 4/1, Bodnárová 4, Harčarúfková 3, Jevčáková 1.

IUVENTA: Krebs, Gubiková - Kucher 2, Holešová, Rebičová 2, Gerič 2, Habánková 2/1, Horňáková 8, Nagyová 4, Wollingerová 1, Dziurová 1, Krasko 1, Bačíková 1, Trehubová 5/2, Levčenko, Géci 4.