Iuventa zvládla aj druhý finálový zápas a má tri mečbaly

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom finálovom stretnutí národného play off doma nad Partizánskym 29:22 (16:8). Keďže triumfovali aj v sobotňajšom úvodnom súboji (31:17), na rane majú tri majstrovské mečbaly. Príležitosť využiť ich budú mať  v treťom zápase pokračovania finálovej série, ktorý je na programe v sobotu 23. mája 2015 o 18.00 hod. v Partizánskom. Ak by sa nerozhodlo, štvrtý súboj je naplánovaný na nedeľu 24. mája 2015 o 18.00 hod. takisto v Partizánskom. Prípadný piaty duel by bol na programe v stredu 27. mája 2015 o 17.30 hod. v michalovskej Chemkostav aréne.

Začiatok druhého finálového stretnutia bol podobný, ako ten sobotňajší. Aj tentoraz udávala tón michalovská Iuventa, ktorá v 4. minúte vyhrávala po presnej strele Rebičovej 3:1. Hostky sa síce v útoku snažili niečo na obhajcu prvenstva vymyslieť, no viackrát stroskotávali na Saši Krebsovej v michalovskej bráne. Aj vďaka jej úspešným zákrokom si Zemplínčanky v priebehu prvého polčasu udržiavali viacgólový pohodlný náskok. V 12. minúte svojím piatym gólom v zápase vyhnala Tatiana Trehubová z brány svoju reprezentačnú kolegyňu Simonu Súlovskú a keď vzápätí Laura Geričová dávala na 8:4, lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani po ňom sa však obraz hry nemenil. Iuventa ťažila z dobrej obrany, za ktorou stála pozorná Krebsová a takisto aj z rýchlych kontier. Po jednej z nich zvyšovala v 20. minúte Julia Kucher na 12:6. Ani tento náskok Michalovčanky neuspokojil a tie naďalej diktovali tempo hry. Záverečnú desaťminútovku prvého dejstva vyhrali 4:2 a po polčase tak viedli 16:8.

V druhom polčase už domáce hráčky ubrali nohu z plynu, čo spôsobilo, že sa hra vyrovnala. Hostky hneď na úvod kontrovali dvoma gólmi, no Iuventa naďalej viedla pohodlným vedením. V 35. minúte to bolo po góle Kucher 17:10, o tri minúty neskôr po presnom zásahu Rebičovej naďalej medzi súpermi ostával sedemgólový rozdiel (20:13). Partizánske následne odpovedalo dvoma presnými zásahmi Klaudie Michnovej, na čo tréner Iuventy František Urban v 40. minúte za stavu 20:15 reagoval oddychovým časom. Hneď po ňom presne mierila z pivota Horňáková a keď Nagyová v 43. minúte zvýšila na 23:16, oddychovým časom reagoval aj tréner HK Slávia Peter Olšavský. Aj po ňom sa však hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Keď jedenásť minút pred koncom dávala Geričová zo sedemmetrového hodu na 25:17, každému bolo jasné, že aj druhé finálové stretnutie sa stane korisťou obhajcu majstrovského titulu. Ten napokon zvíťazil 29:22 a vo finálovej sérii tak má tri majstrovské mečbaly.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 29:22 (16:8)

Pok. hody: 7/5 - 4/3, vylúčené: 7 - 3, navyše ČK: 52. Bettáková (Partizánske, za hrubý faul). Rozhodovali: Rudinský a Mandák - 500 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Krebs - Kucher 3/1, M. Holešová, Rebičová 7, Gerič 2/1, Horňáková 3, Nagyová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Krasko 1, Bačíková, Trehubová 9/3, Levčenko, Geci 2.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Vasič 6, Kubáňová, Kankulová 1, Radovanovič, Michnová 6/1, Bettáková 3/2, Gajdošová 4, Krajčovičová 1, Hollá 1, Šimáková.

Uverejnené: 17.05.2015 13:07:37