Vysoká prehra MFK Zemplín na Horehroní

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa historických bodov nedočkali ani v treťom zápase Fortuna ligy. V Brezne, kde hrávajú počas rekonštrukcie svojho štadióna doma hráči FO ŽP Šport Podbrezová, totiž prehrali vysoko 2:6 (1:3). Jediným faktom, ktorý môže Michalovčanov ako tak tešiť je to, že dosiahli prvé ligové góly. Historicky prvý gól MFK v najvyššej súťaži strelil Vernon de Marco, druhý gól pridal Michal Hamuľak. Zverenci trénera Františka Šturmu sa o prvé body pokúsia v sobotu 8. augusta, kedy o 19.00 hod, privítajú na svojom štadióne celok FC ViOn Zlaté Moravce.

V súboji dvoch posledných fortunaligových nováčikov sa v Brezne v prvom polčase hral ofenzívny futbal, s viacerými šancami na oboch strán. Úvodná štvrťhodina vyšla lepšie domácim, ktorí mali viacero gólových šancí. Už v prvej minúte Melunovič zachytil michalovskú rozohrávku, jeho strelecký pokus z hranice šestnástky napokon Kira vyrazil do bezpečia. Podbrezovčania mali územnú prevahu, ktorú napokon pretavili aj v úvodný presný zásah zápasu. V desiatej minúte síce michalovská obrana odvrátila center Almaského, následne sa však do pokutového územia predral Andrezly a po faule Podhorina sa pískal pokutový kop. Z neho bezpečne skóroval Alen Melunovič - 1:0. Strelený gól dal domácim krídla a v 19. minúte mohli pridať druhý presný zásah, keď sa strelec prvého gólu rútil sám na Kiru, no chcel prihrať za sebou bežiacemu Andrezlymu, ktorý loptu nespracoval. Michalovčania sa začali postupne osmeľovať čoraz viac a v 26. minúte prišlo ich vyrovnanie. O historicky prvý gól MFK Zemplín v najvyššej súťaži sa postaral po centri z ľavej strany Vernon de Marco - 1:1. Inkasovaný gól domácich zaskočil. Hneď po ňom musela ich obrana odpratať loptu pred číhajúcim Hamuľakom a po strele Kuncu sa vyznamenal brankár Kuciak, ktorý jeho delovku vytlačil na rohový kop. Nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo. Po nepremenenej šanci Michalovčanov sa do rýchleho protiútoku dostal Melunovič, ktorý poslal loptu na krídlo, odkiaľ ju Mário Almaský naviezol na stred a Mirzad Mehanovič ju aj so šťastím dostal k tyči - 2:1. Ofenzívny futbal pokračoval aj naďalej. Michalovčania síce pohrozili dvoma centrami, absolútny záver prvého polčasu bol však pre nich opäť krutým. V nadstavenom čase totiž odcentroval Almaský a jeho center do siete zrazil Blažej Vaščák - 3:1.

Ofenzívne divadlo neustalo ani v druhom dejstve. Domáci naďalej diktovali tempo hry a hneď v úvode mala obrana Michalovčanov čo robiť, aby odvrátila strelu Andrezlyho. V 54. minúte mohli hostia streliť kontaktný gól, striedajúci Mensah však po centri Šimčáka mieril v dobrej streleckej pozícii iba do stopéra Pimparu. Krátko po uplynutí hodiny hry prišiel pre Michalovce štvrtý trest. Po rohovom kope sa v pokutovom území najlepšie zorientoval stopér Ľuboš Kupčík, ktorý v páde dával už na 4:1 v prospech „Horehroncov“. V 69. minúte sa gólovo presadil aj Peter Gal Andrezly a vyzeralo to na debakel Zemplínčanov - 5:1. Ten mierne stlmil o dve minúty neskôr Michal Hamuľak, posledné slovo ale patrilo domácim. Tí aj napriek tomu, že dohrávali bez zraneného Melunoviča, ešte raz skórovali, keď v nadstavenom čase stanovil zápasové skóre na 6:2 svojím druhým gólom v zápase Mirzad Mehanovič.

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 6:2 (3:1)
Góly: 12. Melunovič (pen.), 38. Mehanovič, 45. Vaščák, 63. Kupčík, 69. Gál-Andrezly, 90. Mehanovič – 26. Vernon de Marco, 72. Hamuľak
Žlté karty: 34. M. Kochan, 76. Migaľa - 11. Podhorin
Rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Petríček
ŽP ŠPORT: M. Kuciak - N. Andrič, Kupčík, Pimpara, P. Vajda (77. Szöke) - Mehanovič, Gál-Andrezly, Kochan (61. Migaľa), Mário Almaský - B. Vaščák (64. J. Pančík) - Melunovič
MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Koscelník, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič - D. Kunca, Turík (90. M. Bednár), Vernon de Marco (46. Mensah), A. Leško (60. M. Regáli) - M. Hamuľak