Veľký Horeš zakopol v Strážskom, remízu ratoval Dušan Sninský

Počas tohto víkendu odštartovali prvým kolom futbalové súťaže Východoslovenského futbalového zväzu. Šláger 1. kola IV. ligy skupina Juh sa hral v Strážskom, kde hráči ambiciózneho ŠK privítali vážneho kandidáta na postup do tretej ligy TJ Družstevník Veľký Horeš. Jeho hráči napokon rolu favorita nenaplnili a ešte boli radi, že ich najlepší hráč Dušan Sninský v závere vyrovnal na konečných 2:2.

Šláger prvého kola štvrtej ligy skupina Juh sa hral v ideálnom slnečnom počasí. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Hral sa medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. V druhom sa však už roztrhlo vrece s gólmi aj šancami. Hneď v jeho úvode unikol domácej obrane Erik Seman a potom, čo obišiel aj brankára Regendu poslal loptu do prázdnej brány - 0:1. Strelený gól ale hosťom viac uškodil. Hráči domáceho ŠK zacítili šancu a krátko po hodine hry prišlo z ich strany zásluhou striedajúceho Miroslava Karaffu vyrovnanie - 1:1. Domácim narástli krídla a vietor do plachiet im dal aj moment zo 66. minúty, kedy sa po druhej žltej karte predčasne pod sprchy porúčal Milan Lukáč. Hráči ŠK Strážske využili presilovku v 76. minúte, kedy ich do vedenia poslal Peter Stach - 2:1. Cenné tri body však zverenci trénera Jozefa Štafuru neudržali, keďže štyri minúty pred koncom rozhodol hosťujúci Dušan Sninský o tom, že sa body budú deliť - 2:2.