Historické víťazstvo MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa konečne dočkali historických prvoligových bodov. V súboji štvrtého kola totiž na vlastnom trávniku po výbornom výkone zdolali FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1) a do tabuľky si tak pripísali prvé tri body. Víťazstvo Michalovčanov zariadili Stanislav Danko a Martin Regáli. Zverenci trénera Františka Šturmu sa v ligovom zápase najbližšie predstavia budúcu sobotu v Myjave, ešte predtým ich čaká súboj druhého kola Slovnaft Cupu, v torom v stredu nastúpia na pôde štvrtoligových Medzibrod. Doma sa Michalovčania najbližšie predstavia v sobotu 22. augusta, kedy v rámci šiesteho kola privítajú celok Dunajskej Stredy.

V súboji dvoch tímov, ktoré uzatvárajú fortunaligovú tabuľku, sa hral futbal zväčša podľa nôt domáceho MFK Zemplín. Ten bol od začiatku duelu aktívnejší a už v štvrtej minúte mohol otvoriť skóre, lenže Michal Hamuľak v čistej gólovej šanci po priamom kope Stanislava Danka iba nastrelil súperovho brankára. Michalovčania aj naďalej búšili do súpera. V trinástej minúte mieril nepresne pri úniku Dominik Kunca, o sedem minút neskôr zase Turíková strela len tesne minula hosťujúcu bránu. Tlak domácich narastal a v 26. minúte prišiel zaslúžený gól. Po ľavej strane potiahol loptu Milan Šimčák, ktorého center síce obrana hostí odvrátila, no len k Stanislavovi Dankovi, ktorý tvrdou strelou spoza šestnástky otvoril skóre zápasu – 1:0. Aj v ďalších minútach hry boli lepším tímom Michalovčania, ktorí však postupne zlyhávali v koncovke. Po hodine hry nepresne mieril Jakub Grič, v 42. minúte brankár hostí Marko Ranilovič vytlačil Hamuľakovú strelu na rohový kop a po ňom si zase hostia skoro dali vlastný gól. Za nepremenené šance prišiel minútu pred koncom prvého dejstva trest, keď Armando Manci prekonal hlavičkou bezmocného Matúša Kiru – 1:1.

Tréner František Šturma urobil do druhého polčasu jednu zmenu, keď na stopérskom poste vymenil nedôrazného Joana Michal Gallo. V úvodnej pätnásťminútovke sa v tropickom počasí čakalo na chyby, potom ale prišiel opäť tlak domácich futbalistov. Najskôr v 60. minúte potiahol loptu Dominik Kunca, strela Martina Regáliho ale išla mimo brány Zlatých Moraviec. O štyri minúty neskôr sa odohral veľmi dôležitý moment, keď sa po druhej žltej karte z ihriska porúčal hosťujúci Dejan Školnik. Michalovčania mohli presilovku takmer ihneď využiť, Regáli ale opäť tesne minul. Do tretice všetko dobré si však povedal útočník domáceho MFK a v 67. minúte už zužitkoval center z ľavej strany na vedúci gól svojho tímu – 2:1. O minútu neskôr sa mohol Regáli tešiť opäť, jeho strele však chýbali centimetre a v 71. minúte zase v čistej šanci opäť prekopol bránu. Čím viac sa blížil záver zápasu, tým viac bolo nervóznejších situácii. Po jednej z nich sa červenalo opäť, keď sa v priebehu dvoch minút vykartoval hosťujúci Milojevič a Zlaté Moravce tak dohrávali iba s ôsmimi hráčmi v poli. Na vedení Michalovčanov sa už nič nezmenilo a tí sa tak vo štvrtom zápase konečne dočkali historických prvoligových bodov.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1)

Góly: 26. S. Danko, 66. M. Regáli - 44. Mance

ŽK: 85. Turík, 87. Nworah - 25. D. Školnik, 76. Glavaš, 85. Milojevič, 90+. Perišič

ČK: 63. D. Školnik, 87. Milojevič (obaja Zlaté Moravce)

Rozhodoval: Kráľovič - 3 385 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Koscelník, Caballero (46. Michal Gallo), Podhorin, Šimčák - Grič - D. Kunca, Turík, S. Danko, M. Regáli (78. A. Leško) - M. Hamuľak (72. Nworah)

FC VION: Ranilovič – Samateh, Tipurič, S. Milojevič, Majkič (69. De Souza) - D. Školnik - Orávik, Krznarič, Perišič - Glavaš (77. Burič), Mance (61. Cebara)

Uverejnené: 08.08.2015 23:27:26