Tesná prehra michalovskej Dukly na Liptove

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v druhom kole prvej hokejovej ligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš tesne 3:4 a zaznamenali tak prvú tohtosezónnu prehru. Za Michalovčanov presne do siete mierili Tomáš Banovský, Patrik Huňady a Juraj Faith. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v rámci tretieho kola privítajú o 17.00 hod. celok HK Dukla Senica.

Michalovčania nezačali zápas druhého kola najlepšie. Už v druhej minúte unikol ich obrane Marek Uram a Vladimír Urban mu iba faulom zabránil v zakončení, čím zavinil trestné strieľanie. Z neho sa majster sveta z Göteborgu nemýlil a otvoril tak skóre duelu. Prvá tretina, v ktorej bolo až sedem vylúčení, sa niesla v dominancii domácich. Tí prestrieľali vojakov 13:5, no Dávid Okoličány svojich podržal a v osemnástej minúte sa Michalovčania dokonca dočkali vyrovnanie, keď sa presadil Tomáš Banovský - 1:1. Vyrovnaný stav ale dlho neostal. O dve minúty neskôr nabil Lištiak Brezniakovi a bolo 2:1. V michalovskej šatni bol zrejme počas prestávky poriadny prievan, keďže do druhej tretiny vstúpila úplne iná Dukla. Tá mala prevahu, ktorú korunoval v 22. minúte vyrovnávajúcim gólom Patrik Huňady. Tentoraz boli strelecky aktívnejší hostia a tí išli v 32. minúte dokonca do vedenia, potom čo sa gólovo presadil Juraj Faith. Michalovčania mohli ísť dokonca do viacgólového vedenia, no následnú presilovku pri vylúčení Nádašdiho nezvládli a po chybe obrany vyrovnal Marek Uram. V tretej tretine najskôr mohlí ísť pri vylúčení Faitha do vedenia domáci, potom po faule Holigu aj hostia. Obe presilovky ostali nevyužité a práve Holiga po svojom návrate na ľadovú plochu poslal svoje družstvo do vedenia – 4:3. A keďže sa hostia v závere zápasu aj vinou štyroch vylúčení k vyrovnaniu nedostali, Holigov presný zásah ostal víťazný.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 4:3 (2:1,1:2,1:0)
Góly: 2. Uram (trestné strieľanie), 20. Brezniak (Lištiak), 33. Uram oslab/1, 50. Holiga (Nádašdi) - 18. Banovský (Drotár, Kubát), 22. Huňady (Faith, Banovský), 32. Faith (Čížek, Drotár)
Vylúčení: 6:10. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Husár - Štofančík, Vyšný. Divákov: 510.
MHK 32: Dovina - Holiga, Mezovský, Burzala, Nádašdi, Oško, Kadlubiak, Oravec, Janči - Bartík, Kuric, Marcinko - Cibuľa, Lichanec, Uram - A. Laco, Piatka, Brezniak - Janček, Lištiak.
HK DUKLA: Okoličány - Kubát, Drotár, Urban, Voronov, Šangin, Boboš, Buraľ, Dolgoš - Klouda, Faith, Čížek - Lušnikov, Hinďoš, Salnikov - Banovský, Huňady, Fedorko - Gavura, Jenčo, Schnelly.