Peter Rauch víťazom pretekov Slovakia ring

Od piatka 11. - do nedele 13. septembra sa v Orechovej Potôni konali v poradí posledné šieste preteky európskeho šampionátu motocyklov Alpe Adria, ktoré boli súčasťou aj majstrovstiev Slovenska. Na pretekoch Slovakia ring sa zúčastnil aj michalovský jazdec tímu Motovia moto klub Rancing Peter Rauch, ktorý sa v konkurencii 190 pretekárov nestratil.

V triede do 125 ccm sa súťažilo o posledné body do slovenského a európskeho šampionátu. Michalovský jazdec, ktorý predtým vyhral aj prestížne preteky v Maďarsku, v slovenskej konkurencii opäť nenašiel premožiteľa a získal tak prvé miesto. V celkovom poradí skončil vinou toho, že štartoval iba na dvoch zo šiestich podujatí, na druhom mieste, no aj to je pekný výsledok. Nestratil sa ani v európskom meradle, kde na svojej aprilii obsadil veľmi pekné tretie miesto. Celkovým víťazom pretekov sa stal Talian Di Giorgio na stroji Cagiva. Spokojný však môže byť aj Rauch, ktorý si domov priviezol ďalších päť pohárov.

Peter Brendza (foto: Peter Bellás)