Iuventa s tretím víťazstvom za tri dni

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili aj vo svojom treťom zápase za tri dni, keď uspeli v predohrávke 8. kola WHIL, v ktorej vyhrali na pôde nováčika súťaže HC Plzeň o sedemnásť gólov 37:20 (17:10). Zverenky trénera Františka Urbana po trojici zápasov na ihriskách súperov tentoraz čaká kvarteto duelov v domovskej Chemkostav aréne. Túto sériu odštartuje dvojzápas druhého kola Pohára EHF proti luxemburskému majstrovi HC Standard Luxemburg, ktorý sa uskutoční počas víkendu 17.-18.októbra 2015 so zhodným začiatkom o 17.00 hod. Nuž a potom prídu dva šlágre s poprednými českými klubmi, najprv v rámci siedmeho kola WHIL v sobotu 24. októbra 2015 o 17.30 hod. s DHC Sokol Poruba, nuž a 31.októbra 2015 rovnako o 17.30 hod. budú hostiť v šlágri jesene českého šampióna DHK Baník Most.

Trojzápasový trip po ihriskách súperov zakončili Michalovčanky pondelkovou predohrávkou na pôde nováčika súťaže HC Plzeň. Obhajca ligového prvenstva začal papierové prognózy napĺňať v druhej polovici prvého polčasu, kedy natiahol svoje vedenie na sedem gólov. V druhom dejstve už Michalovčanky kontrolovali priebeh hry, a tak si po výhrach v Šali (31:22) a v predohrávke ôsmeho kola v Písku (30:17)  pripísali tretie víťazstvo za tretí deň a aj po šiestich odohratých dueloch majú v tabuľke plný počet bodov.

O víťazstvo Michalovčaniek v Plzni sa pričinila deviatimi góli aj Mária Holešová

Skóre predohrávaného súboja šiesteho kola otvorila domáca Šelaisová, nováčik súťaže bol vo vedení aj vo štvrtej minúte, kedy sa presadila Lucie Pešičková. To bolo však poslednýkrát v zápase, kedy Plzeň viedol. Iuventa totiž odpovedala dvoma gólmi v rade a hoci Petra Drozdová v šiestej minúte vyrovnala na 3:3, následne prišla trojgólová šnúra Michalovčaniek, na ktorej konci vyhrávali v desiatej minúte po góle Habánkovej 6:3. Trojgólovým vedením vyhrávala Iuventa aj v dvadsiatej minúte, kedy presne zakončila Michaela Rumlová (7:10). V poslednej desaťminútovke sa naplno prejavila kvalita obhajcu ligového prvenstva. Ten zásluhou Márie Holešovej vyhrával v 25. minúte 14:9 a svoj náskok do polčasu ešte natiahol, keď po dvoch góloch spomenutej kridelníčky v rade viedol po tridsiatich minútach 17:10.

Aj gólový účet druhého dejstva otvorili domáce hráčky, konkrétne Václavíková. Vzápätí však prišla štvorgólová šnúra hostiek, ktoré po góle Černovej vyhrávali v 35. minúte rozdielom desiatich gólov (11:21). Michalovčanky aj naďalej kontrolovali priebeh hry a pevným krokom kráčali k zavŕšeniu úspešného trojdňového tripu po ihriskách súperov. Desaťgólovým vedením viedli aj v 40. minúte, kedy sa z pokutového hodu nemýlila Julia Kučer (14:24), na čo lavička domácich odpovedala oddychovým časom. Ani po ňom sa však náskok Iuventy nezačal skracovať, ba naopak. Hneď na to zaznamenali jej hráčky šnúru troch gólov a v 45. minúte viedli po presnom zásahu Julie Kučer 27:14. Keď v 49. minúte s chuťou hrajúca Holešová svojím ôsmym gólom dávala už na 30:17, bolo jasné, že Michalovčanky si aj v treťom zápase za tri dni pripíšu na svoje konto víťazstvo. Hosťujúce hráčky do konca duelu ešte svoj náskok navýšili, keď v Plzni napokon zvíťazili rozdielom sedemnástich gólov 37:20.

HC Plzeň - Iuventa Michalovce 20:37 (10:17)

Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Hájek a Macho - 200 divákov.

HC: Boháčková, Vidršperková, Voříšková - Šmídlová, Pešičková 1, Šelaisová 6/1, Rumlová 3, Cepníková, Drozdová 3, Škopková, Václavíková 4, Dlesková, Klégrová 1, Vaňková 1, Roubalová 1.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučer 6/1, Černovová 5, M. Holešová 9/1, Solárová 3, Kišíková 2, S. Nagyová 1, Habánková 5, Levčenko 2/1, Wollingerová, Dziurová 2, Golubevová, Fiľková-Trehubova 2, Perederyj.

Zdroj: iuventa michalovce