Iuventa po hladkom víťazstve blízko k tretiemu kolu Pohára EHF

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí druhého kola Pohára EHF doma nad HC Standard Luxemburg vysoko 48:15 (27:8) a vytvorili si takmer stopercentnú východiskovú pozíciu pred nedeľňajšou odvetou. Zverenky trénera Františka Urbana absolvujú odvetné stretnutie druhého kola Pohára EHF už zajtra v rovnakom čase a na rovnakom mieste. Ak splnia úlohu favorita, postúpia do tretieho kola, kde na nich už čaká španielsky majster Balonmano Bera Bera.

Od úvodu prvého zápasu druhého kola Pohára EHF nebolo pochýb o tom, kto je pánom na palubovke. Iuventa totiž od začiatku dominovala a každou minútou zvyšovala svoj náskok. Domáce hráčky mali raketový nástup, keď už po necelých dvoch minútach viedli 3:0. V desiatej minúte zvyšovala svojím štvrtým gólom v zápase Holešová na 10:3, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten však gólostroj Iuventy nezastavil, ba naopak. Michalovčanky totiž hneď po ňom zaznamenal tri góly v rade a po presnom zásahu Fiľkovej - Trehubovej viedli v 14. minúte prvýkrát rozdielom desiatich gólov. Aj v ďalších minútach prvého dejstva náskok slovenského majstra narastal. Jubilejný dvadsiaty gól zaznamenala v 20. minúte s chuťou hrajúca Mária Holešová (20:6) a dve minúty pred koncom prvého polčasu viedli Michalovčanky po presnom zásahu Perederyj dokonca rozdielom dvadsiatich gólov (27:7). Posledné slovo v prvom dejstve patrilo síce poľskej legionárke v službách luxemburského vicemajstra Ewe Dominiak, no tá len skorigovala na polčasových 27:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hoci náskok Iuventy už tak nerástol. Michalovčanky však aj naďalej kontrolovali priebeh hry a pevným krokom kráčali k víťazstvu v prvej časti dvojzápasu. V 33. minúte dávala Holešová na 30:8, o tri minúty neskôr už viedli domáce hádzanárky po presnom zásahu Habánkovej rozdielom dvadsiatich piatich gólov (34:9). Novopečená slovenská reprezentantka dávala v 47. minúte aj jubilejný štyridsiaty gól (40:13) a takisto v 56. minúte aj na rozdiel tridsiatich gólov (44:14). A bola to práve Habánková, ktorá aj uzavrela na konečných 48:15.

Michalovce - Luxemburg 48:15 (27:8)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srbsko) - 800 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Čičáková - Kučer 2, Černová 5, M. Holešová 10, Solárová, Nagyová 2, Habánková 8/1, Wollingerová 2, Bajčiová 2, Golubeva, Fiľková-Trehubova 7/2, Perederyj 10.

HC STANDARD: Jilková, Smoljo, Huremovič - Delamontagne, Zimmer 1, Olufsen, Windt Courbin, Dominiak 5, Pimenta, Schmidt - Pedersen 2, Conrardy, Rossy 2, Mizak 5/3.

Uverejnené: 17.10.2015 19:29:08