V zemplínskom derby úspešnejší Michalovčania, kadeti 1. BK s dvoma prehrami

Basketbalisti 1. BK D Michalovce zaznamenali v treťom kole II. basketbalovej ligy, v ktorom privítali vo svojej telocvični GPH v zemplínskom derby celok BK Humenné, svoje prvé tohtosezónne domáce víťazstvo a druhé celkovo, keď zvíťazili pomerne hladko 102:66 (49:31). Michalovčania sa najbližšie predstavia na pôde súpera, konkrétne Kapybár Košice (sobota 24. október), doma ich uvidíme až v sobotu 7. novembra, kedy v rámci 5. kola II. basketbalovej ligy privítajú BK Dolný Kubín.

Michalovčania privítali na svojej palubovke v tradičnom derby hostí z Humenného. Čakal sa ťažký a nepríjemný  duel. Ten začali lepšie domáci hráči. Tí sa presadzovali hlavne v rýchlych protiútokoch a takisto v obrane, kde získali viacero lôpt. Nečudo tak, že po prvej štvrtine viedli 23:9. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala. Humenčania pridali dôraz v obrane, čo síce malo za následok, že domáci basketbalisti hádzali v tejto časti hry 12 trestných hodov. To však nebola pre nich žiadna výhoda, pretože premenili iba polovicu týchto pokusov. Aj napriek tomu mali v polčase osemnásť bodový náskok a to aj napriek tomu, že sa na ihrisku vystriedali všetci hráči a okrem základnej zostavy (V. Mitterpák, Mižák, Janošov, Maškulík, Holda) si zahrali aj všetci zdraví hráči z lavičky (bratia Mihaľovci, Hasaralejko, Kusko i Babjak). Na ihrisku chýbal akurát zranený Tomáš Mitterpák.

Na začiatku druhého dejstva sa ale obraz hry zmenil. Domáci hráči upustili od predvádzanej hry z prvého polčasu a za prvých päť minút tretej štvrtiny zaznamenali iba jeden kôš. "Vôbec sa nám nedarila streľba z pod koša a ani z spoza trojkového oblúka, keď sme z nej mali až šesť neúspešných pokusov. Humenčania naopak zaznamenali pätnásť bodov a zrazu bolo iba 51:46. Museli sme teda siahnuť po oddychovom čase. Po ňom začal dobre režírovať našu hru Holda a následné štyri minúty sme vyhrali 15:2, čím sme urobili rázny krok k víťazstvu. V poslednej štvrtine sme už hrali aj pre divákov. Zaujali hlavne naše úspešné "trojky". Všetko to začal Kusko (v minulej sezóne hráč Humenného), ktorý dal štyri trojky po sebe, ďalšie pridali Janošov ml., Holda i Hasaralejko a výsledkom bolo, že sme v tejto štvrtine zaznamenali deväť úspešných trojok. Navyše, padla aj stovka, ktorú načal symbolicky náš najmladší hráč Milan Janošov ml. úspešnou trojkou. Za predvedený výkon musím pochváliť aj Vlada Mitterpáka a Mižáka," uviedol na margo zápasu v ktorom Michalovčania zvíťazili vysoko 102:66 prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov.

1.BK D Michalovce - 1.BK Humenné 102:66 (49:31)
Štvrtiny: 23:9, 26:22, 20:17, 33:18
Body 1. BK D: M. Janošov ml. 27,  V. Mitterpák 20, Holda 13,  Kusko 12, Mižák 9, Maškulík 8.

Kadeti 1. BK Michalovce s dvoma prehrami

Počas ostatného víkendu odohrali zápasy najvyššej kadetskej Extraligy aj hráči 1. BK Michalovce. Tí tentoraz narazili na ťažkých protivníkov. V sobotu sa predstavili v Košiciach proti družstvu BK JF, ktoré vzniklo zlúčením KAC a Juniorbasket Košice, a v tejto sezóne teda určite bude patriť medzi špičku ligy. Košičania napokon pozíciu favorita potvrdili, keď Michalovčanov vyprevadili domov s vysokou prehrou 87:39. Mladí Orli mohli sobotňajšiu prehru odčiniť v nedeľňajšom domácom zápase so Spišskou Novou Vsou, no aj tento súper bol nad ich sily. Spišiaci o svojej výhre rozhodli už v prvom polčase (26:56), napokon zvíťazili 88:42. „V oboch zápasoch hrali naši súperi aktívny zónový pressing, ktorý nám robil obrovské problémy. Tento prvok totiž znamenal u nás veľmi vysoké percento stratených lôpt a ľahkých košov pre súperov. Tým pádom si naši protivníci vypracovali náskok, ktorý postupne narastal. Chlapci sa nedostali k svojej hre a postupnému útoku, keďže boli neustále pod tlakom. Prístup k zápasu bol dobrý, ale momentálne boli súperi nad naše sily. Ak by som mal niekoho pochváliť, tak by to bol určite Dávid Tertinský za sobotňajší zápas,“ skonštatoval na margo dvojzápasu manažér 1. BK Peter Biganič. Kadeti 1. BK Michalovce sa najbližšie predstavia na pôde súperov, keď v termíne 7. - 8. november nastúpia v Považskej Bystrici a Žiline. Doma ich uvidíme až v sobotu 5. decembra, kedy v telocvični GPH o 16.00 hod. privítajú jednu z bášť slovenského basketbalu Svit.

BK JF Košice - 1.BK Michalovce 87:39 (43:21)
Štvrtiny: 19:9, 24:12, 23:13,21:5
Zostava a body 1.BK: S. Kincel 12, D. Tertinský 10, M. Demko 6, Pirkovský 5, Podžuban 2, Lustig 2, Lopuch 2, Harman, Pliško, M. Tirpák

1. BK Michalovce - Spišská Nová Ves 42:88 (26:56)
Štvrtiny: 14:36, 12:20, 5:17,11:15
Zostava a body 1.BK: S. Kincel 13, Podžuban 12, M. Demko 8, Pirkovský 5, Lustig 3, Pliško 1, Lopuch, Harman, D. Tertinský.

Uverejnené: 20.10.2015 21:34:28