Dukla zdolala Prešov po predĺžení, rozhodol Juraj Faith

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 17. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom HC Penguins Prešov 4:3 po predĺžení a prvýkrát v sezóne tak získali skalp východoslovenského rivala. Dva góly do siete hostí zaznamenal Martin Drotár, po jednom pridali Andrej Salnikov a v predĺžení rozhodol Juraj Faith. V prvej hokejovej lige nastáva reprezentačná prestávka, 18. kolo sa odohrá až v stredu 11. novembra. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa následne v piatok 13. novembra predstavia doma, keď v šlágri 19. kola privítajú Nové Zámky.

Druhé východoslovenské derby v rade na michalovskom štadióne dopadlo pre domácich hokejistov už priaznivejšie. Vo vyrovnanom zápase nakoniec prvýkrát v sezóne prvýkrát pokorili HC Penguins Prešov, ktorý zdolali 4:3 po predĺžení. Michalovčania však mohli zabodovať aj za tri body, keďže v záverečnej časti viedli rozdielom dvoch gólov. O víťazstvo v riadnom hracom čase ich však obrali individuálne chyby, čo je pesničkou prakticky ich každého zápasu ...

V prvej tretine sa hral svižný hokej, o ktorého kvalitu sa postarali oba tímy. Ako prví mohli skórovať Prešovčania, keď sa Igor Halás predral až pred Dzúra (ten opäť zastúpil zraneného Okoličányho), no mladík v michalovskej bráne sa prekonať nedal. Na druhej strane Čížek ideálne nabil Hančákovi, ten ale mieril iba do dobre postaveného Martona. Prešovskému golmanovi o niekoľko desiatok sekúnd pomohla pri Hinďošovej strele žŕdka, v 15. minúte sa už ale skóre menilo, keď sa individuálne presadil Andrej Salnikov – 1:0. Michalovčanom vedenie vydržalo iba krátko. Už o štyri minúty neskôr sa totiž z vlastného pásme predral až pred Dzúra Pulščák a popod betóny michalovského golmana vyrovnal na 1:1.

Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Tí najskôr pohrozili po nebezpečnom teči Kohutiara, následne zvonila po strele Dancsáka horná žŕdka. Prešovskú aktivitu následne zvýšila presilovka po faule Buraľa, hostia si ale s početnou prevahou neporadili. Tak isto ich napodobnili pri vylúčení Nitrianského aj domáci hráči, no tí vzápätí potrestali zásluhou Martina Drotára vylúčenie Richard Šechného. V závere druhej časti mal viac roboty opäť domáci brankár. Ten si najskôr poradil s Fajčákovou koncovkou, potom zneškodnil aj šancu Prokopa a napokon efektne do lapačky skryl strelu Tartaľa.

Michalovčanom vyšiel ideálne nástup do tretej tretiny. Najskôr prečkali vylúčenie ešte z druhej tretiny a potom v presilovke po druhýkrát v stretnutí udreli Martinom Drotárom - 3:1. Prešovčania ale takmer okamžite zdvihli hlavy. Na trestnú lavicu putoval za hru vysokou hokejkou Dolgoš, ktorý dostal dva nižšie tresty a hneď pri prvom strelil kontaktný gól Ľuboš Fajčák - 3:2. Hostia začali hrať aktívnejšie a vypýtali si ďalšie michalovské vylúčenie. Pri 50 sekundovej presilovke o dvoch hráčov mohol vyrovnať Ľuboš Fajčák, ten ale vyrovnaním pohrdol, následne fauloval a bolo po presilovke o dvoch hráčov. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa štyri minúty pred koncom Igorovi Halásovi. Ten najskôr využil chybu Buraľa, posunul puk za bránu odkiaľ mu ho ideálne vrátil Richard Šechný a Halás poslal zápas do predĺženia (3:3). To však ani nemuselo byť, pretože 25 sekúnd pred koncom mal rozhodujúci gól na hokejke Juraj Faith, ktorému však strela nesadla najideálnejšie. Michalovský kapitán si všetko vynahradil v predĺžení, v ktorom po 27 sekundách rozhodol o tom, že dva body vo východniarskom derby ostávajú na Zemplíne.

HK Dukla Michalovce - HC Penguins Prešov 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly:  15. Salnikov (Klouda), 32. Drotár pres/1, 46. Drotár (Klouda, Banovský) pres/1, 61. Faith (Hančák, Klouda) - 19. Pulščák (Tartaľ), 47. Fajčák (Obšut) pres/1, 57. Halás (Šechný, Obšut)
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay - Štofančík, Wolf. Divákov: 650.
HK DUKLA: Dzúr - Hančák, Šangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, A. Voronov - J. Faith, Klouda, Fedorko - Lušnikov, Drotár, Salnikov - M. Schnelly, Huňady, Čížek - Banovský, R. Jenčo, M. Hinďoš.
HC PENGUINS: Marton - M. Tkáč, Novický, Obšut, Valentín, Nitriansky, M. Pitka - R. Kohutiar, Šechný, Halás - Dancsák, Prokop, Fajčák - Pulščák, Kivader, Tartaľ - K. Horvát.

Uverejnené: 01.11.2015 20:06:02