Dukla po výbornom výkone pokorila Nové Zámky

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v šlágri 19. kola prvej hokejovej ligy na vlastnom ľade nad tímom HC Mikron Nové Zámky 7:5. Tri góly do siete ambiciózneho nováčika súťaže zaznamenal Peter Klouda, po dva pridali Martin Drotár a Tomáš Banovský. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v Detve, doma ich uvidíme v piatok 20. novembra o 17.00 hod., kedy privítajú celok Topoľčian.

Michalovskí hokejisti ukázali opäť raz jeden z výkonov, ktorý by ich mal zdobiť celú súťaž. V otvorenom zápase s ambicióznym nováčikom hrali vyrovnaný hokej a od druhej tretiny boli dokonca lepším tímom. Je len na škodu, že takéto výkony nevedia zopakovať viackrát. Za ten dnešný si víťazstvo absolútne zaslúžili a kiežby ich tento zápas naštartoval k lepším výkonom, ako predvádzali doteraz...

Od začiatku duelu sa hral svižný hokej a brankári boli na oboch stranách v permanencii. V druhej minúte sa natlačil pred súperovu bránu Peter Čížek, ktorého fauloval Martin Chovan. Michalovčania opäť raz ukázali, že sú silní v presilovkách a Tomáš Banovský po krásnej akcii otvoril skóre - 1:0. Odpoveď hostí prišla takmer okamžite. Už za tridsať sekúnd sa totiž tešili z vyrovnania, keď bol Dávid Okoličány prikrátky na strelu Albína Podstaveka (1:1). Následne dostal za hru vysokou hokejkou dvojitý menší trest Matej Hinďoš a Nové Zámky trestali, keď sa gólovo presadil Lotyš Mamonovs - 1:2. Vyrovnať mohol počas presilovky Patrik Huňady, proti ale bol Kristínov semafor. Dôležitý moment duelu sa odohral v závere prvej tretiny. Najskôr Michalovčania prečkali vyše stosekundovú presilovku o dvoch hráčov (viackrát ich vtedy podržal Dávid Okoličány) a v 19. minúte Martin Drotár po skvelej individuálnej akcii vyrovnal na 2:2.

Do druhej tretiny vstúpili Michalovčania vynikajúco. Bol ich plný ľad a vypracovávali si jednu šancu za druhou. Golman Kristín odolával do 25. minúty, kedy ich vyšachoval prvý útok a po nádhernej akcii poslal domácich do vedenia Peter Klouda - 3:2. Michalovčania aj naďalej tlačili. Pri následnej presilovke nevyužili svoje šance postupne Banovský, Lušnikov, Huňady, po jej skončení sa nepresadil ani Martin Schnelly. Následne domáci nevyužili 68 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, všetko si ale vynahradili v 35. minúte, kedy sa pri ďalšej presilovke presadil opäť Peter Klouda - 4:2. Zvýšiť domáce vedenie mohol Patrik Huňady, toho ale aj do tretice vychytal Kristín, na druhej strane čaroval Okoličány pri šanci Hegyiho. V 38. minúte hostia dosiahli po skrumáži v bránkovisku kontaktný gól, ktorý najskôr aj napriek obrovskej nevôli štadiónu hlavný arbiter Lauff uznal. Vzápätí poslal tímy do šatne a po návrate z nej zmenil svoje rozhodnutie a gól dosiahnutý rukou neuznal. Z druhej tretiny sa tak dohrávalo 135 sekúnd a za tie Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve. Zdecimovaným hosťom totiž za ten čas uštedrili knokauty Peter Klouda, ktorý čistým hetrikom vyhnal z brány Kristína a tri sekundy pred uplynutím času druhej tretiny prekonal jeho náhradníka Šinkoviča Martin Drotár.

Hostia sa však v tretej tretine zásluhou presiloviek vrátili do zápasu. V prevahe o dvoch hráčov najskôr znížil v 45. minúte Martin Chovan a po návrate Tomáša Banovského (ten si odsedel trest za Voronova) znížil na 4:6 Guľa. Aj v nasledujúcich chvíľach sa hral vynikajúci ofenzívny hokej. V 54. minúte opäť domáci zahrávali presilovú hru a Tomáš Banovský svojím druhým gólom v zápase dával na 7:4. V samom závere ešte Hegyi znížil na 5:7, no hosťom už nepomohla ani záverečná vyše miunútová power-play.

HK Dukla Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 7:5 (2:2, 4:0, 1:3)

Góly: 3. Banovský (Hančák, Faith) pres/1, 19. Drotár, 25. Klouda (Faith, Drotár), 35. Klouda (Hančák) pres/1, 39. Klouda (Faith), 40. Drotár (Lučnikov), 54. Banovský (Faith, Klouda) pres/1 – 4. Podstavek (Čaládi), 8. Mamonovs (Lochanin, Baron) pres/1, 45. Chovan (Podstavek, Šiška) pres/2, 46. Gula (Šiška), 58. Hegyi (Dubec)

Vylúčení: 9:8, navyše Voronov 10. minút napadnutie hlavy a krku - Gutov 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Vyšný, Smerek. Divákov: 808.

HK DUKLA: D. Okoličány - Hančák, Šangin, Dolgoš, Vl. Urban, Buraľ, A. Voronov, Boboš - Faith, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Čížek - Fedorko, Huňady, M. Schnelly - Banovský, R. Jenčo, Salnikov.

HC MIKRON: Kristín (39. Šinkovič) - M. Chovan, Ďurčo, Baron, M. Šiška, P. Gula, Hrudík, R. Ölvecký, D. Konc ml. - Podstavek, Čaládi, Svoboda - Lochanin, Gutov, Mamonovs - Koutník, D. Hegyi, Dubec - Weissmann, O. Štefanka, Priganc.

Uverejnené: 13.11.2015 20:44:21