Dukla sa vytrápila, no má tretie víťazstvo v rade

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v zápase 21. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom HC Topoľčany 3:1 a na svoje konto si tak po prvýkrát v sezóne pripísali tretie víťazstvo v rade. Góly michalovskej Dukly zaknihovali Matej Hinďoš, Peter Čížek a Martin Drotár. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v stredu 25. novembra v prestížnom zemplínskom derby na ľade Humenného, doma ich uvidíme v piatok 27. novembra, kedy o 17.00 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Po dvoch výhrach nad tímami z prvej štvorky čakal riedko zaplnený štadión vysoké víťazstvo, no to sa žiaľ nekonalo. Michalovčania totiž nezopakovali výkon z predošlých zápasov. Na Topoľčany to však aj tak stačilo a po upracovanom víťazstve 3:1 si „vojaci“ na svoje konto pripísali tretiu výhru v rade, čo sa im v tejto sezóne podarilo vôbec prvýkrát...

Úvod mali domáci hokejisti výborný. Prvé dve minúty zatlačili svojho súpera pred jeho bránu, gólové šance Petra Kloudu a ani Petra Čížeka však zostali nevyužité. To bolo na dlhé minúty z michalovskej strany všetko, do hry sa tak mohli dostať aj hostia. Tých pribrzdil v štrnástej minúte druhý michalovský útok. Spoza brány krásne naservíroval Hinďošovi puk Čížek a pre odchovanca michalovského hokeja nebol problém otvoriť skóre - 1:0. Michalovčania sa dlho netešili. Paradoxne v ich presilovke, ktorú najskôr rozohrali veľmi dobre sa dostal k puku Nino Szalay a tvrdou strelou prestrelil Dávida Okoličányho - 1:1. Vyrovnaný stav neostal ani minútu. Domáci hráči síce presilovku nevyužili, no hneď po nej sa zo skrumáže po nádhernej prihrávke Lušnikova presadil Peter Čížek (2:1). Michalovčania mohli ísť v závere prvej časti do dvojgólového vedenia, Martin Drotár ale vo vlastnom oslabení nevyužil samostatný nájazd.

Ani v druhej tretine sa nehral oslnivý hokej. Obe mužstvá spadli do šedého priemeru, vzruch pred oboma bránkami bol iba v presilovkách. V jednej z nich mohol vyrovnať hosťujúci Lukáš Majerčík, po ktorého strela zvonila michalovská žŕdka. Sedemnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny sa skóre menilo opäť, keď zakombinoval prvý michalovský útok a Martin Drotár po krásnej kolmici Juraja Faitha strelil tretí gól svojho tímu (3:1). Ani v tretej tretine diváci príliš oslnivé hokejové divadlo nevideli. Viac do hry sa dostávali aj hostia, ktorým ale Michalovčania vlastnými chybami a hlúpymi vylúčeniami sami pomáhali. Keď však Topoľčany nestrelili gól ani v sto sekundovej presilovke o dvoch hráčov, bolo jasné, že tri body ostanú na Zemplíne. V závere mohol ešte výhru domácich zvýrazniť Juraj Faith, gól však nedosiahol, a tak je z toho iba dvojgólové víťazstvo, za ktoré sa však takisto dávajú tri body...

HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 13. Hinďoš (Čížek, Luchnikov), 16. Čížek (Luchnikov), 40. Drotár (Faith, Dolgoš) – 15. Szalay (Mišuta) oslab/1
Vylúčení: 7:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Tornay - Hric, Janiga. Divákov: 625.
HK DUKLA: Okoličány - Hančák, Dolgoš, Voronov, Šangin, Buraľ, Vl. Urban, Boboš - Faith, Klouda, Drotár - Lušnikov, Hinďoš, Čížek - Fedorko, Huňady, Banovský - M. Gavura, Jenčo, Salnikov.
HC: Gibl – Mihalik, Mišuta, Šedivý, Šalka, Sapár, Kúdela, Pavliček, Perniš, Gašparovič, Szalay, Záborský, Majrerčík, Nociar, Palovič, Petrek, Hudec, Kluka, Kudlej

Uverejnené: 20.11.2015 19:48:22