Iuventa dvakrát prehrala, na titul potrebuje tri víťazstvá!

Bratislava/Michalovce: Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v oboch víkendových súbojoch finálovej série národného play-off na pôde ŠKP Bratislava a na zápasy preto prehrávajú 0:2. Ak chcú pomýšľať na majstrovský titul, musia zvíťaziť nielen vo dvoch súbojoch na domácej pôde (v sobotu o 18.00 hod. a v nedeľu o 10.00 hod.), ale potom aj v rozhodujúcom piatom zápase na bratislavskej pôde, ktorý je na programe 12. mája 2010.

Zemplínčanky v nedeľu nezvládli dobre rozohratú partiu

Iuventa prehrala aj v druhom súboji finálovej série na pôde ŠKP Bratislava a po úvodných dvoch stretnutiach teda prehráva 0:2 na zápasy. V nedeľu pritom mala vykročené k víťazstvu, do prestávky viedla 17:14 a vo vedení 23:22 bola ešte aj šesť minút pred koncom. Rozhodujúce okamihy stretnutia však nezvládla a musela sa zmieriť s prehrou 24:26.

Do druhého stretnutia nastúpila Iuventa podstatne koncentrovanejšie, ale napriek tomu začala rovnako ako v sobotu. Po štyroch minútach viedla 3:2, ale piatimi gólmi za sebou dovolila ŠKP dostať sa do štvorgólového vedenia (7:3). Našťastie Michalovce odpovedali rovnakou mincou a štyrmi gólmi v sérii vyrovnali v 14. minúte na 7:7. O tri minúty sa po góle Obšatníkovej z pokutového hodu dostali opäť do vedenia (8:9) a to sa im v 27. minúte po gólovej strele Bachirevovej podarilo zvýšiť na rozdiel troch gólov (12:15). Pol minútu pred záverom prvého polčasu dokonca Škľaruková zvýšila na najvyšší rozdiel v stretnutí (13:17), ale presná strela domácej Kertészovej znamenala polčasových 14:17. Po prestávke Iuventa prestala hrať svoju hru a hlavne si vybrala strelecký time-out. V prvých dvadsiatich minútach druhého dejstva skórovali iba dvakrát, a tak nečudo, že ŠKP manko zmazalo a desať minút pred koncom dokonca viedlo 22:19. Práve vtedy sa však Michalovce vzchopili a gólmi Tobiášovej, Hollej a dvoch Bachirevovej zvrátili na 23:22 vo svoj prospech. Záver bol dramatický. V čase 52:28 domáca Kertészová otočila na 24:23 a tá istá hráčka upravila o minútu na 25:23. Medzitým rozhodcovia neuznali pre prešľap gól Szöllösiovej, ale Bachirevová v čase 59:26 znížila na 25:24. Posledné slovo však patrilo domácej Kochanovej, ktorá 18 sekúnd pred koncom stanovila na konečných 26:24.

Dušan Daniš, tréner Iuventy Michalovce: "Mrzí ma, že sme nevytrvali v našej hre z prvého polčasu. Dievčatá nastúpili do druhého dejstva tak, akoby sa nič nemohlo stať a bohužiaľ sa stalo. Streľba zvonku nám už nevyšla, ich brankárka nám to pokryla a strely boli navyše málo dôrazné. Doma to bude teraz veľmi ťažké, no verím, že séria sa ešte do Bratislavy vráti."

Bratislava - Michalovce 26:24 (14:17) - stav série 2:0

Pok. hody: 6/6 - 7/6, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 300 divákov.

ŠKP: Z. Školková, Leviczká - Martanovičová 1, Cicmanová, Kochanová 3, Kertészová-Hrmová 6, Hodošková 1, Beňušková 3, Porubská 1, Globanová 3, Šimáková 7/6, Štetáková, H. Janšáková, Z. Janšáková 1.

IUVENTA: Kudročová, Gubíková - Bachirievová 6/2, Kvetková, Bačíková, Szöllösiová 2, Polláková 1, Škľaruková 2, Obšatníková 7/4, Hollá 1, Horňáková 1, Tobiašová 2, Rebičová, Tregubovová 2.

(juke)

Iuventa vstup do finálovej série nezvládla

Michalovské hádzanárky neodštartovali v sobotu finálovú sériu úspešne. Aj keď sa od nich očakávalo, že úradujúceho majstra potrápia, tento stav platil len do 14. minúty, kedy sa Zemplínčankám darilo držať dvojgólový odstup. Potom sa domáce vzdialili a stretnutie s prehľadom doviedli do víťazného konca v pomere 31:23.

Prvý zápas finálovej série lepšie odštartovala Iuventa, ktorá viedla 1:0, 2:1, 3:2 i 4:3, ale v 9. minúte nastal zlom a ŠKP sa po troch góloch v sérii dostalo do vedenia 6:3. Iuventa dokázala znížiť v 21. minúte na 8:7, ale domáce znovu šnúrou troch gólov dokázali ujsť na 11:7. V michalovskej bráne sa preto objavila Gubíková, ale ani tá nezabránila tomu, že sa prvý polčas skončil stavom 14:11. Po prestávke sa zdalo, že Iuventa začína chytať druhý dych, v 37. minúte sa priblížila na 17:15, ale hneď potom prišiel rozhodujúci úsek zápasu, keď sa Bratislavčankám podarilo najprv ujsť na rozdiel piatich gólov (22:17) a v 48. minúte dokonca na rozdiel ôsmich (26:18)! Domáce hrali v pohode, v 57, minúte už viedli aj o 10 gólov (30:20), ale v samom závere ešte Iuventa dokázala troma gólmi skorigovať výsledok na konečných 31:23. Najväčší rozdiel v hre oboch tímov bol vo výkone brankárok, domáca Školková chytila okrem troch pokutových hodov množstvo gólových striel. Prehre nezabrala ani kľúčová hráčka Tobiášová, ktorá sa strelecky nepresadila ani raz.

Dušan Daniš, tréner Iuventy Michalovce: "Som nespokojný s dnešným výkonom, zahrali sme veľmi slabo. Len v úvode sme držali so súperom krok, potom sme pozahadzovali veľa šancí. Nedarilo sa našim kľúčovým hráčkam a ani brankárky nám nezachytali.“

Bratislava - Michalovce 31:23 (14:11) - stav série 1:0.

Pok. hody: 5/2 - 6/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Hájek a

Macho (obaja ČR), 300 divákov.

ŠKP: Z. Školková, Levická - Martanovičová 2, Cicmanová 1, Kochanová 2, Kertészová-Hrmová 7, Hodošková 3, Beňušková 3/2, Porubská 3, Globanová 3, Šimáková 5, Štetáková 2, H.

Janšáková, Z. Janšáková.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachirievová 5/1, Kvetková, Bačíková, Szöllösiová 3, Polláková 4, Škľaruková 2, Obšatníková 6/3, Hollá 3, Horňáková, Tobiašová, Rebičová,