Florbalistky s vysokou prehrou, no aj dôležitým víťazstvom

Počas minulého víkendu absolvovali ďalší dvojzápas najvyššej Extraligy florbalistky Eastern Wings Michalovce. Tie najskôr utrpeli vysokú porážku v Tvrdošíne, kde v rámci 13. kola prehrali 0:15. Potom však zdvihli hlavy a v šesťbodovom zápase zvíťazili na pôde ďalšieho tímu bojujúceho o prvú osmičku, MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 6:5. Michalovčanky v tomto stretnutí po prvej tretine prehrávali 0:3, no v druhej štyrmi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. V tretej tretine síce dvakrát inkasovali, no gólmi v 56. a 58. minúte zvrátili výsledok vo svoj prospech a dostali sa tak na ôsme miesto v tabuľke. Michalovské florbalistky sa najbližšie predstavia v dvojzápase na domácej pôde, keď najskôr v sobotu 9. januára 2016 o 16.00 hod. privítajú v rámci 15. extraligového kola celok ŠK 98 Pruské, v nedeľu 10. januára 2016 o 10.00 hod. následne nastúpia v zápase 16. kola proti tímu NTS FK-ZŠ Nemšová.

13. kolo
FBK Tvrdošín - Eastern Wings Michalovce 15:0 (2:0, 6:0, 7:0)
Góly: 6. Medvecká (Gibaštíková), 17. Ďuríková, 22. Javorková (Gibaštíková), 28. Bobotová (Ješšová), 29. Ješšová (Gibaštíková), 30. Ďuríková, 34. Gibaštíková (Ješšová), 38. Turčáková (Ješšová), 41. Gibaštíková (Turčáková), 42. Bobotová, 49. Turčáková (Ješšová), 50. Krivulčíková (Ďuríková), 50. Bobotová, 56. Ďuríková (Gibaštíková), 56. Krivulčíková (Ďuríková)
EASTERN WINGS: Kandriková, Nováková - Kuchariková, Vrábeľová, Brillová, Jakabová, Gajdošová, Komlodyová, Galová, Chudinová, Kiššáková.

14. kolo
MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto - Eastern Wings Michalovce 5:6 (3:0, 0:4, 2:2)
Góly: 4. Žideková (Tomová), 13. Tomová (Gašincová), 18. Šlopková (Žideková), 49. Griecsová (Knihová), 49. Žideková (Škvrndová) - 30. Kuchariková (Gajdošová), 32. Jakabová (Komlodyová), 37. Galová (Kuchariková), 38. Chudinová (Gajdošová), 56. Komlodyová (Chudinová), 58. Vrábeľová (Komlodyová)
EASTERN WINGS: Chudinová, Kandriková - Kucharíková, Vrábeľová, Brillová, Gajdošová, Komlodyová, Galová, Chudinová, Kiššáková, Jakabová.