Iuventa so štrnástym ligovým víťazstvom, v Olomouci vyhrala 35:23

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 14. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na ihrisku DHK Zora Olomouc hladko 23:35 a dosiahli tak svoje štrnáste tohtosezónne ligové víťazstvo. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom hracom termíne voľno, keďže duel 15. kola doma proti ŠKP Bratislava (43:14) si už predohrali v sobotu 12.decembra 2015. O týždeň sa preto znovu predstavia na palubovke súpera, v nedeľu 31.januára 2016 to bude šláger na pôde Slavie Praha. Nuž a doma naše dievčatá uvidíme v sobotu 6.februára 2016, keď o 17.30 hod. privítajú Duslo Šaľa.

V štrnástom kole WHIL sa stretli tímy, ktoré ťahali víťazné série. Zatiaľ, čo hráčky domácej Zory doteraz vyhrali všetkých svojich šesť domácich duelov, hosťujúca Iuventa zvíťazila vo všetkých doterajších trinástich ligových zápasoch. Lepší začiatok mali domáce, ktoré viackrát viedli jednogólovým rozdielom (1:0, 2:1, 3.2, 4:3). Favorit sa prvýkrát dostal do vedenia v desiatej minúte, keď sa z pivota presadila Vladimíra Kišíková 4:5. Od tohto momentu Iuventa zvyšovala svoj náskok. V trinástej minúte po góle Patrície Wollingerovej viedla 8:5, o štyri minúty neskôr, keď sa z rýchlej kontry presadila Mária Holešová bolo 7:10. Olomoucu v tom čase nepomohol ani oddychový čas, náskok Iuventy totiž naďalej rástol. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva dala Levčenková už na rozdiel piatich gólov 14:9 a päťgólový rozdiel ostal až do konca prvého dejstva, ktoré skončilo 17:12 v prospech Michalovčaniek.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, jej tempo naďalej udávali hráčky favorizovanej Iuventy. Domácim hráčkam v úvodných minútach nepomohli ani dve presilovky, Michalovčanky totiž naďalej viedli bezpečným gólovým rozdielom. V 38. minúte dala Sofia Nagyová na 20:14 v prospech svojho tímu a keď sa v 45. minúte gólovo uviedla aj Julia Kučerová, Iuventa viedla rozdielom deviatich gólov 24:15. O minútu neskôr už bol po góle Patrície Wollingerovej rozdiel v skóre desaťgólový (16:26) a Michalovčanky tak pevným krokom kráčali k svojmu štrnástemu tohtosezónnemu ligovému víťazstvu. Domáce hráčky síce aj vďaka presilovkám (v prvom polčase mala Iuventu vylúčenú jednu hráčku, v druhom sedem...) na istý čas zdvihli hlavy, keď Katarína Hvostaľová znížila v 50. minúte na 19:27, o dve minúty neskôr po presnom zásahu Kišíkovej však bolo opäť o desať (19:29). Keď následne Habánková dosiahla jubilejný tridsiaty gól michalovského celku (19:30), bolo každému jasné, že Iuventa nezakopne ani v štrnástom tohtosezónnom ligovom zápase. Záverečnú exhibíciu hosťujúceho tímu podporila gólom aj brankárka Medveďová a po víťazstve 35:23 sú tak Michalovčanky naďalej bez straty bodu na prvom mieste v tabuľke.

Olomouc - Michalovce 23:35 (12:17)

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 2- 8, ČK: 48. min. Kučerová, 49. min. Černovová (obe Michalovce - za tri vylúčenia). Rozhodovali: Fukala a Mohyla - 200 divákov.

DHK ZORA: Derziová, Dederlová, Rašková - Dostálová 1, V. Fryčáková, Gebre Selassie 5, Hurychová, Hvostaľová 4/1, Jansová, Kapsová, Kubačková 2, Ružičková 5, Salašová 1, Salčáková, Severová 1, Sovová, Spichalová 1, Trumpešová, Žďánska 1, T. Fryčáková 2.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová 1 - Kučerová 4, Černovová 5, M. Holešová 1, V. Kišíková 2, S. Nagyová 2, Habánková 3, Levčenková 4, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubova 8/2, Perederyjová.